Blu-ray od Plextora

Na przełomie września i października w polskich sklepach pojawi się pierwsza nagrywarka Blu-ray Plextora - model PX-B900A.

Nowa, wewnętrzna nagrywarka Plextor z interfejsem ATAPI umożliwia zapis płyt Blu-ray z prędkością 2x. W tym celu wykorzystywane są nośniki BD-R - jednokrotnego zapisu i nośniki BD-RE - wielokrotnego zapisu o pojemności 25GB (wersja jednowarstwowa) i 50GB (wersja dwuwarstwowa). Model PX-B900A, poza zapisem i odczytem nośników Blu-ray umożliwia również obsługę praktycznie wszystkich popularnych formatów CD i DVD (włącznie z dwuwarstwowymi płytami DVD i formatem DVD-RAM).

Blu-ray od Plextora

Nagrywarka Blu-ray Plextor PX-B900A

Napęd obsługuje płyty o średnicy 12cm i 8 cm. Duży bufor ma pojemność 8MB. Plextor PX-B900A został skonstruowany z uwzględnieniem najnowszych przepisów dotyczących recyklingu i ochrony środowiska - produkt jest zgodny z dyrektywami RoHS (Restriction of Hazardous Substances) i WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment).

Urządzenie będzie objęte dwuletnią gwarancją z bezpłatną usługą serwisową typu door-to-door (Plextor Exclusive Service) świadczona przez polskiego dystrybutora. Cena produktu nie jest jeszcze znana.