Blu-ray w notebooku Della

Przedstawiciele firmy Dell poinformowali o planach wprowadzenia do swojej oferty notebooka, wyposażonego we wbudowany napęd Blu-ray. Będzie to model XPS M1710, którego cenę w wersji podstawowej ustalono na... 3700 USD.

Dell XPS M1710 to pierwszy w ofercie giganta notebook, który będzie zdolny do skorzystania z technologii Blu-ray. Dzięki wbudowanemu napędowi wykorzystującemu niebieski laser możliwy będzie odczyt i zapis płyt CD, DVD i BD.

Blu-ray w notebooku Della

Dell XPS M1710

"Technologia Blu-ray otrzymała szerokie wsparcie przemysłu i wierzymy, że stanie się w przyszłości standardem" - tłumaczy Alex Gruzen z Dell Product Group. "Wierzymy, że wideo w wysokiej rozdzielczości korzystające z technologii Blu-ray będzie istotną częścią branży rozrywkowej" - dodaje.

Warto również wspomnieć w kilku słowach o specyfikacji notebooka. Korzysta on z 17-calowego panoramicznego wyświetlacza, procesorów z rodziny Intel Core 2 Duo (T7600 lub T7600G), karty graficznej NVIDIA GeForce Go 7950 FTX (z 512 MB pamięci), maksymalnie 4 GB pamięci i dysku twardego SATA o pojemności 120 GB (maksymalnie).

XPS M1710 z napędem Blu-ray powinien trafić do sprzedaży podczas wakacji w cenie 3700 USD (za najtańszą wersję).

Więcej informacji.