Blu-ray w nowym Apple iMac?

Według niepotwierdzonej jeszcze informacji, nowa generacja komputerów Apple iMac zostanie wyposażona w odtwarzacz formatu Blu-ray.

Prezes Apple, Steve Jobs, stwierdził niedawno, że ze względu na problemy licencyjne, Blu-ray to na razie "worek nieszczęść". Jednak jak podaje serwis AppleInsider, bardzo możliwe jest, że najnowsze komputery iMac będą oferowały wsparcie dla tej technologii. Jest to jedna z rzeczy, na które z wielką nadzieją czekają wszyscy użytkownicy urządzeń Apple.

Informacja wydaje się być prawdopodobna, gdyż pochodzi ze źródła blisko związanego z firmą Apple. Nie wydano jednak żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat.

Pojawiły się także sugestie, że nowa wersja serwisu iTunes, oznaczona cyfrą 9, będzie oferowała wsparcie dla Blu-ray. Jak słusznie zauważył jeden z użytkowników, już wersja iTunes 8.2 zawierała odnośniki do danych Blu-ray w serwisie Gracenote.

Koszt zamontowania odtwarzacza Blu-ray w jednym Macu to około 30 dolarów. Pytaniem pozostaje czy pokryje go Apple czy też sami użytkownicy.