Blu-ray żyje - imponujący wzrost sprzedaży filmów i odtwarzaczy w USA

Płyty Blu-ray na rynku wciąż trzymają się mocniej niż wielu myślało i wcale nie zamierzają skapitulować przed popularnym oglądaniem filmów z sieci. Blu-ray wreszcie notuje naprawdę duży wzrost sprzedaży.

Blu-ray

Najnowszy raport Home Entertainment Report opracowany przez firmę analityczną DEG podaje, że sprzedaż płyt Blu-ray w USA wzrosła o 58 proc. w trzecim kwartale 2011 roku w porównaniu do tego samego okresu rok temu.

Biznes rozrywkowy w USA wreszcie na plusie - pierwszy wzrost od wybuchu kryzysu

Wygląda też na to, że cały sektor rozrywkowy powoli wychodzi z zapaści wywołanej kryzysem ekonomicznym - przynajmniej w USA. Amerykanie wydali w trzecim kwartale o 5 proc. więcej niż rok wcześniej. To pierwszy wzrost od pierwszego kwartału 2008 roku, kiedy zaczęła się recesja.

Odtwarzacze Blu-ray - duży wzrost sprzedaży

Obecnie w gospodarstwach domowych w USA znajduje się 33,5 miliona odtwarzaczy Blu-ray (włącznie z PS3), zintegrowanych kin domowych - oznacza to wzrost o 53 proc. rok do roku. Z pewnością dużą role odegrały spadające ceny odtwarzaczy. Faktycznie w tym tempie Blu-ray już w 2015 roku osiągnie magiczną granicę 100 milionów sprzedanych odtwarzaczy.

Blu-ray Bourne Trilogy

Blu-ray Bourne Trilogy

Blu-ray wreszcie się liczy na rynku rozrywki

Najnowsze dane wykazują imponujący wzrost popularności Blu-ray. Wojna Blu-ray z internetowym VoD jeszcze się nie skończyła. Blu-ray wygrywa bitwę, ale czy wygra wojnę? Zobaczymy. Według mnie oba te sposoby oglądania filmów się uzupełniają i żadna z nich nie przegra w najbliższych latach. A Wy co wolicie - Blu-ray czy oglądanie filmów z internetu?