Blue Tiger - film twórców Crying Freeman

Fascynująca, trzymająca w napięciu opowieść o zemście i przeznaczeniu, rozgrywająca się w nowojorskim mrocznym środowisku japońskiej mafii - yakuzy.

Fascynująca, trzymająca w napięciu opowieść o zemście i przeznaczeniu, rozgrywająca się w nowojorskim mrocznym środowisku japońskiej mafii - yakuzy.

Gina samotnie wychowuje ukochanego synka. Jej uporządkowane, szczęśliwe życie legnie w gruzach, gdy podczas gangsterskich porachunków dziecko rani śmiertelnie zbłąkana kula. Jedynym tropem prowadzącym do zabójcy jest niezwykły tatuaż przedstawiający błękitnego tygrysa, który Gina zobaczyła na ciele zamaskowanego napastnika. Wobec bezsilności policji zrozpaczona matka postanawia sama wymierzyć sprawiedliwość. Przybiera nową tożsamość seksownej uwodzicielki i zagłębia się w niebezpieczny świat nowojorskiej yakuzy, który toczy akurat wyniszczającą wojnę.

Elektryzująco erotyczny thriller sensacyjny z gwiazdorską obsadą i ciekawym scenariuszem twórców kultowego filmu "American Yakuza". Mocnym atutem filmu są wysmakowane zdjęcia i muzyka, które pozwalają widzowi wczuć się w mroczny, lecz niepokojąco pociągający klimat nowojorskiego "Małego Tokio". W roli głównej wystąpiła Virginia Madsen, znana choćby ze świetnej roli w słynnym horrorze "Candyman" Clive'a Barkera. W filmie pojawia się też brat Virginii - Michael Madsen, aktor, który wsławił się doskonałymi rolami we "Wściekłych psach" i "Kill Bill 2" w reżyserii Quentina Tarantino.

Informacje

Blue Tiger © 1994 NEO Motion Pictures

Gatunek thriller

Czas 85 minut

Reżyseria Norberto Barba

Scenariusz Joel Soisson

Zdjęcia Christopher Walling

Muzyka David C. Williams

Obsada Virginia Madsen, Tôru Nakamura, Dean Hallo, Ryo Ishibashi, Sal Lopez, Yuji Okumoto, Harry Dean Stanton, Michael Madsen i inni

Kraj i rok produkcji USA/Japonia, 1994

Wydanie DVD

Dźwięk DD 5.1 angielski, DD 5.1 polski lektor

Napisy polskie

Obraz kolorowy

Format 1,33:1

Płyta jednostronna, dwuwarstwowa

Dodatki zwiastuny DVD