BlueStacks App Player -wszystkie aplikacje z Androida na Windowsie

BlueStacks App Player to emulator systemu Android, którego nie trzeba konfigurować, przeprowadzać skomplikowanych operacji na ustawieniach, itp. Po prostu - odpalamy i wszystkie gry oraz aplikacje z Google Play są nasze.

BlueStacks App Player doskonale "udaje tablet" czy smartfon z systemem Android. Użytkownik w głównym okienku widzi ostatnio uruchamiane przez siebie rzeczy, a pod spodem - polecane aplikacje, podzielone na kilka kategorii. Opcja "Search" pozwala na wyszukanie poszukiwanej po tytule - a szuka oczywiście w Google Play. Druga funkcja - "All Apps" umożliwia zobaczenie wszystkich zainstalowanych w emulatorze rzeczy.

Gdy już użytkownik zdecyduje się na instalację wybranej pozycji, zaczyna się pobieranie danych, a po jego zakończeniu można od razu ich używać. Oczywiście dotyczy to tylko darmowych aplikacji i gier - za płatne trzeba uiścić opłatę zgodną z cennikiem. BlueStacks dostosowuje położenie do danego tytułu - jeśli wymaga on pionowej orientacji ekranu, okienko zostanie odwrócone automatycznie, bez ingerencji użytkownika. Emulator działa zarówno w trybie okienkowym, jaki pełnoekranowym.

Jeśli użytkownik używa aplikacji wymagającej używania aparatu, w takiej sytuacji zastępuje go zwykła kamerka internetowa. Podobnie i mikrofon - można wykorzystać słuchawkowy lub - jeśli ktoś ma - prawdziwy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać tu popularnych serwisów jak Dropbox, Instagram, itp., a także mobilnych wersji desktopowych aplikacji. Podobnie jak i na prawdziwym sprzęcie mobilnym, tak i tu wszystkie aktualizacje oprogramowania wykonywane są automatycznie.

Najnowszą wersję BlueStacks App Player można pobrać TUTAJ. Dodaje ona do emulatora Android 4.4 KitKat oraz usprawnia kilka innych funkcji.

UWAGA

Aby korzystać z Google Play, należy założyć konto. Odbywa się to z poziomu programu. Można również wykorzystać już istniejące.