BlueStacks synchronizuje w chmurze i udostępnia aplikacje Androida na PC

Firma BlueStacks stworzyła oprogramowanie App Player pozwalające na korzystanie z aplikacji systemu Android na komputerach PC. Synchronizacja między urządzeniem z systemem mobilnym Google i naszym pecetem odbywa się za pomocą chmury obliczeniowej Cloud Connect.

BlueStacks
Zarówno program App Player, jak i aplikacja Cloud Connect są darmowe. Na razie projekt BlueStacks pozostaje w fazie testów, ale już działa i można z niego korzystać. Po zainstalowaniu, App Playera dysponuje 10 aplikacjami domyślnymi, ale dzięki synchronizacji z naszym smartfonem za pomocą chmury obliczeniowej Cloud Connect może on jednocześnie obsługiwać 36 aplikacji.

Aplikacja Cloud Connect jest instalowana na smartfonie lub tablecie. Służy do synchronizacji naszych aplikacji, które pobraliśmy na Androida oraz programu App Player zainstalowanego na naszym pececie z systemem Windows. Niektóre aplikacje i gry nie są jednak dostępne w darmowej wersji oprogramowania BlueStacks. Dotyczy to m.in. gier Angry Birds oraz Fruit Ninja.

Zobacz również:

  • Czy mogę uruchomić aplikacje z Androida na Windows 10? [PORADNIK]

Ostatnio rozwój oprogramowania mobilnego jest bardzo szybki i to właśnie tam powstają najbardziej innowacyjne produkty. Dlatego możliwość korzystania z aplikacji Androida na pececie jest niewątpliwie ciekawa. Program App Player jest dostępny na oficjalnej stronie BlueStacks, a aplikacja Cloud Connect w Android Market.

Poniżej zamieszczony materiał filmowy prezentuje działanie usługi BlueStacks.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: