Bluetooth będzie wszędzie

W 2006 r. ponad 500 mln osób będzie używało urządzeń wykorzystujących technologię Bluetooth - wynika z raportu przygotowanego przez ARC Group.

Z opublikowanego w piątek raportu firmy ARC Group wynika, że za pięć lat ponad 500 mln osób na całym świecie będzie używało urządzeń wykorzystujących technologię Bluetooth. Niestety, według przewidywań ekspertów, ceny tych urządzeń będą wysokie, dlatego nie trafią one (przynajmniej na początku) do klientów indywidualnych - z technologii Bluetooth będą raczej korzystały firmy oraz instytucje. Autorzy raportu twierdzą jednak, że wraz z pojawianiem się na rynku kolejnych produktów tego typu, ich ceny zaczną stopniowo spadać.

Według raportu ARC Group, najbardziej rozpowszechnionymi urządzeniami, wykorzystującymi Bluetooth, będą w roku 2006 palmtopy oraz karty umożliwiające komunikowanie się przenośnych komputerów z siecią biurową. Rosnąć ma również popularność telefonów komórkowych oraz laptopów wykorzystujących Bluetooth. Raport przewiduje także stopniowe implementowanie Bluetooth do cyfrowych aparatów fotograficznych, drukarek i skanerów.


Zobacz również