Bluetooth dla Linuksa

Pojawił się kAnyRemote w wersji 2.11. To praktyczne narzędzie pomagające w zarządzania zasobami telefonów komórkowych tym razem wspiera Motorolę-V3i i Nokię-E61.

Bluetooth dla Linuksa

kAnyRemote menu

Celem projektu kAnyRemote jest stworzenie uniwersalnej aplikacji, która przejmuje część funkcji zarządzania połączeniem kablowym, Bluetooth i InfraRed w systemie Linux. Dla tego narzędzia ograniczeniem nie są nawet telefony SonyEriccson lub JSR-82. kAnyRemote współpracuje z programami amarok, kscd, noatun, xmms, kuickshow, kview, digicam, kaffeine oraz mplayer.

Aplikacja domyślnie jest zaprojektowana jako narzędzie wspomagająca proste połączenia Bluetooth i InfraRed między komputerem a telefonami komórkowymi. Teoretycznie może być ona skonfigurowana do współpracy z każdym nadającym się do tych celów oprogramowaniem. Projekt kAnyRemote był tworzony na bazie aplikacji btexmms i bluemote.

Pobierz plik

Wersja 2.11 została oficjalnie przetestowana z Motorolą V3i oraz Nokią E61. Naprawiono również kilka mniejszych błędów. kAnyRemote to wydanie z graficznym interfejsem przeznaczonym dla środowiska KDE. Istnieje także edycja gAnyRemote (pod Gnome) i AnyRemote (obsługa poprzez konsolę). Więcej informacji można odnaleźć na stronie programu.