Bluetooth nabiera rozpędu

Toshiba zapowiada, iż pod koniec bieżącego roku produkowane przez nią komputery przenośne będą zawierały moduły Bluetooth.

Koncern Toshiba poinformował o zamiarze wprowadzenia do sprzedaży karty do komputerów przenośnych zgodnych ze standardem Bluetooth. Zestawy do bezprzewodowej transmisji danych pojawią się na tynku w III kwartale tego roku. Toshiba zapowiada również, iż po koniec br. w technologię Bluetooth zacznie wyposażać produkowane przez siebie notebooki

Toshiba jest jednym z twórców określonego już dwa lata temu standardu Bluetooth. Ta technologia bezprzewodowej łączności radiowej umożliwia łatwą wymianę danych miedzy urządzeniami, takimi jak telefony, palmtopy czy komputery przenośne. Dzięki niewielkiemu poborowi prądu, moduły Bluetooth znajdą zastosowanie w szerokiej gamie różnych urządzeń przenośnych.

"Sądzę, że Bluetooth wkrótce stanie się rynkowym przebojem. Technologia ta nie zmieni znacząco przyzwyczajeń konsumentów w użytkowaniu komputerów ale z pewnością znacznie ułatwi korzystanie z nich" - powiedziała Riddhi Patel, analityk z firmy Aberdeen Group.


Zobacz również