Bluetooth oficjalnie

GN Netcom przedstawia pierwszy na świecie zestaw słuchawkowy oficjalnie zgodny ze standardem Bluetooth.

Amerykańska firma GN Netcom poinformowała, iż jest producentem pierwszego na świecie zestawu słuchawkowego w pełni zgodnego ze specyfikacją Bluetooth. Zaprezentowany przez firmę zestaw GN 9000 przeszedł wszystkie niezbędne testy wymagane przez Bluetooth Qualification Body do zatwierdzenia urządzenia jako zgodnego z tym standardem.

"Premiera naszego najnowszego produktu jest kamieniem milowym dla całego standardu. Sukces technologii Bluetooth zależy bowiem od jego kompatybilności z jak największą ilością urządzeń" - powiedziała Michelle Boockoff-Bajdek, dyrektor marketingu GN Netcom.

GN 9000 to lekkie słuchawki z załączonym mikrofonem, umożliwiające bezprzewodową komunikację głosową za pomocą technologii Bluetooth. Do pracy zestaw wymaga stacji bazowej (do połączenia z telefonem) lub specjalnej karty Bluetooth dla komputera stacjonarnego laptopa czy telefonu komórkowego. Urządzenie dysponuje zasięgiem o promieniu 9 m.

Cena GN 9000, który trafi do sprzedaży w końcu tego miesiąca, ma wynosić 299 USD; cenę zestawu ze stacją bazową ustalono na 499 USD. Producent będzie rozprowadzał swój produkt początkowo wśród firm, które jako pierwsze zaadaptują Bluetooth, z czasem grupa docelowa ma się poszerzyć o posiadaczy notebooków, komputerów stacjonarnych i telefonów komórkowych.