Bluetooth pod strzechy

Firmy HP oraz Belkin zamierzają wprowadzić do swej oferty całą serię urządzeń peryferyjnych komunikujących się z komputerem dzięki technologii Bluetooth.

Firmy HP oraz Belkin zamierzają przyczynić się do popularyzacji technologii Bluetooth - obydwie wprowadzają do oferty serię urządzeń komunikujących się z komputerem bezprzewodowo. Są to m.in. drukarki, laptopy, huby oraz karty PC umożliwiające podłączenie tych urządzeń do zwykłych komputerów.

Urządzenia produkowane przez Hewlett-Packard powinny pojawić się na rynku już lipcu. Na początku będą to produkowane we współpracy z firmą 3Com kart PC (dostępne będą również w wersji przeznaczonej dla komputerów przenośnych). Kolejnym produktem, które firma chce wprowadzać do sprzedaży będzie drukarka HP DeskJet 995c (w sprzedaży od października).

Belkin jako pierwsze urządzenie z nowej serii również zaprezentuje kartę PC, która umożliwi korzystanie z technologii Bluetooth za pośrednictwem notebooków oraz komputerów przenośnych. W sprzedaży powinna ona znaleźć się w najbliższym czasie. Później na rynek trafią przejściówki, dzięki którym urządzenia wykorzystujące Bluetooth będzie można podłączać do portów USB oraz równoległych.

Warto zaznaczyć, że HP oraz Belkin nie są jedynymi firmami, które zamierzają w najbliższej przyszłości "zasypać" rynek produktami wykorzystującymi technologię Bluetooth. Do takich działań szykuje się większość producentów sprzętu komputerowego. To nagłe zainteresowanie nową technologią spowodowane jest prawdopodobnie prognozami analityków rynku komputerowego, którzy twierdzą, że ciągu kilku następnych lat na świecie sprzedawać się będzie coraz więcej urządzeń korzystających z Bluetooth. Według nich, do 2006 r. na całym świecie sprzedanych zostanie ok. miliarda takich urządzeń.


Zobacz również