Błyskawica

Przetestowaliśmy pierwszy w Polsce palmtop z procesorem 640 MHz. Jest jednak nie tylko wydajny, ale i funkcjonalny.

Oto komputer naręczny z najbardziej wydajnym procesorem na świecie - Intel PXA272 640 MHz. Tym samym HP chce odzyskać pozycję lidera, bo model iPAQ 5550 przestał być najbardziej rozbudowaną jednostką na rynku. Obecnie konkurencja jest jednak znacznie silniejsza niż kilkanaście miesięcy temu.

Nowy palmtop HP to powrót do koncepcji z wykorzystaniem portu Compact Flash. Spowodowała to niemalejąca popularność urządzeń podłączanych przez CF. Wykorzystanie tego portu nie oznacza, że zapomniano o czytniku kart SD. Na szczęście nie odbyło się to kosztem powiększenia grubości iPAQ-a.

HP iPAQ hx4700 to pierwszy komputer naręczny tej firmy z wyświetlaczem VGA. Jakość ekranu jest po prostu fenomenalna. Zastrzeżeń nie można mieć do kontrastu, ostrości obrazu ani do maksymalnego poziomu jasności. W porównaniu z ekranami poprzedniej generacji poprawiła się też precyzja przenoszenia ruchów rysika. Po raz pierwszy nie trzeba jednak używać go do uruchamiania aplikacji, poruszania się po menu i kopiowania plików, a wszystko to dzięki gładzikowi. Pomysł Touchpada przeniesiono z laptopa. Gdy chcesz go użyć, włączasz stosowną funkcję i na ekranie pojawia się kursor - niecodzienny gość na wyświetlaczach palmtopów. Przesuwając palcem po gładziku, przesuwa się też kursor.

W ustawieniach zdefiniujesz prędkość przesuwania kursora, a gdy korzystasz z rysika, siłę nacisku, od jakiej komputer rejestruje dotknięcie do ekranu - pozwala to ignorować przypadkowe dotknięcia.

Z uwagi na małą liczbę programów przygotowanych specjalne dla ekranów o wysokiej rozdzielczości, w pakiecie z palmtopem znajduje się kilka ciekawych aplikacji.

HP iPAQ hx4700 wyposażono, jak na profesjonalny palmtop przystało, w moduł WLAN i Bluetooth oraz program do łatwej konfiguracji tych modułów.

Co jednak z wydajnością? Czy jest faktycznie rewelacyjna? Pod tym względem produkt HP jest absolutnym numerem jeden. Jak na palmtop z matrycą VGA, pracuje też bardzo długo na bateriach, bo aż 276 minut. Tylko ta cena...

Cena 3463 zł

Więcej: http://www.hp.pl


Zobacz również