Błyskawiczne USB

Nowa wersja standardu USB o numerze 2.0 pozwoli osiągnąć transmisję danych z prędkością aż 360-480 Mb/s (czyli do 40 razy szybciej niż w dzisiejszych portach USB 1.1, uzyskujących "zaledwieŢ 12 Mb/s).

Nowa wersja standardu USB o numerze 2.0 pozwoli osiągnąć transmisję danych z prędkością aż 360-480 Mb/s (czyli do 40 razy szybciej niż w dzisiejszych portach USB 1.1, uzyskujących "zaledwie" 12 Mb/s).

Zmodernizowany interfejs USB ma się pojawić na rynku w połowie 2000 roku w urządzeniach nowej generacji, przeznaczonych przede wszystkim do obsługi sprzętu audio-wideo. Grupa promotorów zapowiada, iż za rok będzie możliwie zgranie całej "rolki" filmu z kamery cyfrowej w ciągu sekundy, a nie minuty, zaś wykonanie kopii bezpieczeństwa dysku twardego zmniejszy się z 30 do 2-3 minut.

Wprowadzenie nowego standardu zależy nie tylko od producentów sprzętu, ale w znacznym stopniu od wytwórców oprogramowania. Przed 1998 r., kiedy pojawił się Windows NT i 98, żaden system nie obsługiwał USB. Poparcie szybszego standardu zapowiadają takie komputerowe giganty, jak Compaq, Hewlett-Packard, Intel i Microsoft, co dobrze rokuje nowej specyfikacji.

Więcej informacji: www.pcworld.com