BodyPaint 3D jeszcze w tym miesiącu

Maxon Computer zapowiedziała na koniec bieżącego miesiąca premierę zaawansowanego programu do tworzenia trójwymiarowej grafiki, BodyPaint 3D.

BodyPaint 3D firmy Maxon Computer to zaawansowana aplikacja do tworzenia grafiki 3D działająca w systemach Power Mac i Windows 95/98/00/NT/ME. Program może pracować jako zintegrowana część Cinema 4D XL, pakietu do modelowania 3D, animacji i renderingu albo jako samodzielna aplikacja współpracująca z innymi programami 3D.

BodyPaint 3D pozwala artystom plastykom malować i rysować bezpośrednio na trójwymiarowych obiektach w czasie rzeczywistym i korzystać z natychmiastowego podglądu zmienianego obiektu. Program obsługuje wszystkie formaty grafiki 3D oraz najpopularniejsze formaty graficzne: TIFF, BMP, PICT, QT, JPG i inne.

BodyPaint 3D umożliwia także pracę z olbrzymimi obiektami geometrycznymi w czasie rzeczywistym minimalnie wykorzystując zasoby sprzętowe i nie ma znaczenia czy obiekty składają się z setek, tysięcy czy nawet milionów poligonów. Poza tym program zaopatrzony jest w mnóstwo narzędzi i szablonów umożliwiających natychmiastowe pokrycie obiektów rdzą, brudem, zadrapaniami, owłosieniem czy żyłami. Cena programu wynosi 595 USD, a wersję demo można pobrać z witryny producenta.

www.maxoncomputer.com


Zobacz również