Bogaci wolą BlackBerry. Biedniejsi smartfony z Androidem

Z najnowszych badań wynika, że wśród osób o bardzo dużych dochodach największą popularnością cieszą się smartfony BlackBerry.

iPhone to smartfon, który cieszy się największym zainteresowaniem na świecie. W poprzednim kwartale Apple sprzedało bowiem aż 20 milionów takich urządzeń. Okazuje się jednak, że iPhone nie dominuje już tak bardzo, a nawet ustępuje pola smartfonom BlackBerry jeżeli chodzi o osoby dysponujące największymi dochodami.

Potwierdzają to dane przedstawione przez firmę Prosper Mobile Insights w opublikowanym właśnie dokumencie “Simultaneously Media Usage Survey".

Zgodnie z nimi to właśnie smartfony kanadyjskiej firmy RIM cieszą się największą popularnością wśród osób mogących się pochwalić budżetem domowym na poziomie 150 tys. dolarów rocznie i więcej. Uzyskane w tej grupie wyniki przedstawiają się następująco:

1. BlackBerry - 11,3%

2. iPhone - 10,9%

3. smartfony z Androidem - 7,2%

W grupie o dochodach na poziomie 100 - 149 tys. dolarów rocznie kolejność na podium została zachowana:

1. BlackBerry - 21,3%

2. iPhone - 19,1%

3. smartfony z Androidem - 15,8%

Zmiany zaczynają się wraz z kolejnymi "cięciami" dochodów. W przypadku budżetu domowego na poziomie 75 - 99 tys. dolarów na pierwsze miejsce wysuwa się bowiem iPhone (ok. 20%), który nieco wyprzedza BlackBerry (prawie 19%). Wśród osób o najniższych dochodach (35 - 49 tys. dolarów) najpopularniejsze są natomiast smartfony pracujące pod kontrolą Androida.

Jak widać, Blackberry radzi sobie lepiej niż iPhone wśród użytkowników biznesowych, którzy doceniają zalety wielozadaniowości. Kanadyjska firma RIM podejmuje jednak próby przyciągnięcia do siebie także młodszych klientów. Potwierdza to jej ostatnia propozycja, czyli serwis muzyczny BBM Music, który stanowi część komunikatora BlackBerry Messenger (BBM).

Warto przypomnieć, że firma RIM odnotowała już spory sukces jeżeli chodzi o młodzież. Mowa tutaj o szerokim wykorzystaniu możliwości smartfonów BlackBerry przez uliczne bandy plądrujące Londyn...