Bogart MatchLine

Bogart to nazwa pierwszego kinowego projektora Philipsa bazującego na technologii DLP.

Bogart to nazwa pierwszego kinowego projektora Philipsa bazującego na technologii DLP.

Bogart MatchLine

Philips w sezonie 2003/2004 przygotował serię całkowicie nowych projektorów kinowych. Wszystkie nowe modele otrzymały prawdziwie kinowe nazwy - topowy model nazwano Bogart, niższy - Astaire. Bogart wyróżnia się w nowej ofercie dwiema cechami. Po pierwsze, jest wykonany w technologii DLP, po drugie, jest niezwykle mały. Wygląd urządzenia robi dobre wrażenie. Obudowę wykonano z wysokiej jakości tworzyw pokrytych perłowosrebrnym lakierem. Lustrzane wstawki dodają projektorowi swoistego uroku. Obiektyw ma ręczną regulację zoomu i ostrości (tradycyjny pierścień). Projektor jest właściwie przenośny, jest bowiem bardzo lekki. Za tworzenie obrazu

Bogart MatchLine

Pilot - wyposażony w fosforyzujące w ciemności klawisze. Ergonomia bez zarzutu, tworzywa przyzwoitej jakości.

odpowiada przetwornik DLP o rozdzielczości XGA (1024 x 768), ma więc proporcje 4:3. Nie przeszkadza to jednak, ponieważ materiał wideo nawet po przeskalowaniu do 16:9 nie jest poddawany kompresji. Dodatkową zaletą jest możliwość oglądania obrazu telewizyjnego czy komputerowego wyświetlanego na pełnym ekranie. Jasność projektora wynosi 800 ANSI lumenów. Powinno to wystarczyć do oglądania filmów w dobrze zaciemnionym pomieszczeniu. Kontrast, jak na model DLP, wypada blado. 800:1 - to wartość mierna dla produktów LCD, o modelach DLP nie wspominając. W testach okazało się, że topowy projektor Philipsa ma problemy z wyświetleniem dobrego jakościowo obrazu. Brakuje mu, po pierwsze, większej jasności (przy uruchomieniu kinowej charakterystyki barwowej jasność drastycznie spada), po drugie, wyższego kontrastu. Wspomniane wady powodują, że mamy do czynienia z przeciętną głębią czerni, zlewaniem się ciemniejszych planów i dochodzącą do tego nie najlepszą ostrością. Gdyby poprawić te parametry lub chociaż o kilkaset ANSI lumenów zwiększyć jasność, obraz byłby bezwzględnie lepszy, kolory są bowiem prezentowane bardzo naturalnie. Funkcjonalność urządzenia stoi na dobrym poziomie.

Informacje

Typ projektor DLP 4:3

Cena 12 500 zł

Dystrybutor Philips Polandhttp://www.philips.pl

Wymiary 23,5 x 9 x 19,5 cm

Waga 1,6 kg

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu,

korekta geometrii w pionie i poziomie, CrystalClear, oszczędzanie lampy

ZłączaS-Video, kompozytowe, VGA, komponent

Trwałość lampy 2000 godz.

Kontrast 800:1

Głośność 32 dB

Dlaczego

Pomimo zastosowania przetwornika DLP o dużych możliwościach, konstruktorzy nie wykorzystali swojej szansy. Projektor bardzo cichy i urodziwy, jednak obraz poniżej oczekiwań.