Bogusław Linda w Heroes of Might and Magic V

Rok 2006 obfitować ma w kolejne odsłony kultowych serii gier. Każdy kolejny producent zapowiada, że jego gra będzie o wiele lepsza od swoich poprzedniczek, i że odnosić się będzie tylko do tych elementów, które graczom podobały się najbardziej.

Bogusław Linda w Heroes of Might and Magic V

Heroes of Might and Magic V

Przykładami takich tytułów są między innymi Tomb Raider, Total War i Heroes of Might and Magic. Dobrze wiedzieć, że polscy wydawcy przynajmniej niektórych z nich przygotowują się na ich wydanie w wersji polskiej ze szczególnym rozmachem.

Do takich gier należy właśnie Heroes of Might and Magic V. Jest on bez wątpienia najważniejszą pozycją wydawniczą tego roku w firmie CD Projekt. Prawdopodobnie to właśnie temu zawdzięczamy plejadę gwiazd, jakiej nie dane nam było usłyszeć w żadnej polonizacji gier od czasów Wrót Baldura.

Największymi z polskich gwiazd występującymi w tej grze są:

- Małgorzata Foremniak jako Isabel

- Bogusław Linda jako Agrael

- Tatiana Okupnik jako Beatrice

- Daniel Olbrychski jako Markal

- Wiktor Zborowski jako Godric

Bogusław Linda, znany bez wątpienia polskim widzom zarówno z kina jak i teatru w grze komputerowej występować będzie jednak po raz pierwszy. Jak wypadnie ten swoisty debiut będziemy się mogli przekonać już 30 marca bieżącego roku kiedy to gra ta trafi na polski rynek w cenie 99.90 zł.