Bohaterowie i święci

13 listopada do sklepów w całej Polsce trafiły kolejne dwie gry z firmowanej przez CD Projekt serii eXtra Klasyka: "Pielgrzym" oraz "Heroes of Might and Magic III".

"Pielgrzym" to przygodowa gra, której akcja toczy się w średniowiecznej Europie na początku XIII. Scenariusz gry został przygotowany przez niezwykle popularnego w ostatnich latach brazylijskiego pisarza - Pablo Coelho. Wcielając się w rolę pielgrzyma gracz ma za zadanie uchronić przed zakusami złych ludzi koptyjski manuskrypt, który prawdopodobnie jest oryginalną wersją Ewangelii wg Św. Jana. Dodam tylko, że pobożny pielgrzym będzie tropiony m.in. przez okrutnych i zdecydowanych na wszystko inkwizytorów papieża Innocentego III. Projekty lokacji tworzył Moebius - autor scenografii do tak znanych filmów jak "5th Element", "Obcy" czy "Willow".

Drugą pozycją, która ukazała w środę w serii eXtra Klasyka jest znana wszystkim fanom strategii gra "Heroes of Might and Magic III". Gra została przygotowana w polskiej wersji językowej i w pakiecie będzie sprzedawana wraz dodatkiem Armageddon’s Blade.

Obie gry kosztują zaledwie 19,90 zł.