Bohaterowie po raz czwarty - Heroes of Might and Magic IV

"Heroes of Might and Magic" to jedna z najsłynniejszych serii gier komputerowych. Właśnie ukazała się polska wersja czwartej części tej świetnej strategii.

"Heroes of Might and Magic" to jedna z najsłynniejszych serii gier komputerowych. Właśnie ukazała się polska wersja czwartej części tej świetnej strategii.

Trudno właściwie jednoznacznie określić rodzaj tej gry: łączy ona klasyczną strategię wojskową, światy fantasy i elementy gry fabularnej (RPG). Gra jest bardzo rozbudowana, zarówno pod względem olbrzymich terenów i skomplikowanych misji, jak i zdolności, umiejętności, możliwości rozwoju armii gracza i jego przeciwników. Polska wersja gry z pewnością przyczyni się do popularności "Heroes of Might and Magic IV" - przebijanie się przez kolejne ekrany tekstu w języku angielskim mogło zniechęcać wiele osób. W polskim tłumaczeniu nie ustrzeżono się literówek i drobnych pomyłek - firma CD Projekt opublikowała już łatkę, usuwającą te usterki. Brak trochę w grze trybu multiplayer, chociaż niedługo ma się pojawić odpowiednie uaktualnienie. Chociaż wydaje się, że "Heroes of Might and Magic IV" należy do nieco przebrzmiałego już gatunku - dziś liczą się przede wszystkim gry fabularne z supergrafiką 3D - gra potrafi wciągnąć na długie godziny i dla wielu osób z pewnością okaże się świetną rozrywką. Należy tu wspomnieć, że w pudełku z "Heroes..." znajdziemy dwie miłe niespodzianki: pełne wersje "Heroes of Might and Magic" i "Heroes of Might and Magic II Gold".

Informacje CD Projekt

www.cdprojekt.com

Cena 99,90 zł