"Bojowe" komputery dla graczy

Acer poszerza ofertę komputerów stacjonarnych o modele przeznaczone specjalnie dla graczy. Pecety wchodzące w skład nowej rodziny Aspire Predator charakteryzują się dźwięcznie brzmiącymi nazwami: Sniper, Trooper, Crusher oraz Eliminator.

Komputery wyróżniają się oryginalnymi obudowami w kolorze metalicznej miedzi, z podnoszonym przednim panelem. Kryje się za nim napęd optyczny, zdolny do odtwarzania płyt Blu-ray i nagrywania DVD. Front obudowy jest też podświetlany diodami LED. Jak informuje producent, nowe komputery oferują łatwy dostęp do dysków twardych - wystarczy uchylić klapkę w dolnej części obudowy. W pecetach zastosowano mechanizm Acer Easy-swap Hard Drive, umożliwiający montaż do 4 dysków twardych Serial ATA 3 Gb/s oraz wymienianie ich w trakcie pracy z komputerem.

Acer Aspire Predator

Acer Aspire Predator

Sercem komputerów są procesory czterordzeniowe Intela z serii Quad i Extreme. Stałym elementem konfiguracji są płyty główne z chipsetem Nvidia nForce 780i SLI. Maszyny dysponują parą kart LAN oraz systemem chłodzenia cieczą, którego trwałość wedle zapewnień producenta wynosi 5,7 lat. W skład zestawu komputerowego Predator wchodzi też klawiatura multimedialna z podświetlanymi przyciskami. Porównanie konfiguracji poszczególnych modeli prezentujemy w tabeli poniżej.

Więcej informacji: Acer