Bono przesadził z głośnością, piosenki wyciekły do Sieci

W Internecie pojawiły się cztery piosenki z najnowszego, nieopublikowanego jeszcze, albumu formacji U2 - "No Line On The Horizon". Okoliczności ich udostępnienia są niezwykle interesujące - piosenki nie zostały bowiem (jak to zwykle bywa w podobnych sytuacjach) wykradzione ze studia czy wytwórni. Okazało się, ze odpowiada za to po części lider formacji - Bono - który słuchał ich zbyt głośno w swoim domu, co pozwoliło przypadkowemu przechodniowi na ich nagranie.

Owe cztery utwory to "No Line On The Horizon", "Sexy Boots", "Moment of Surrender" and "For Your Love" - jeden z fanów irlandzkiego zespołu zarejestrował je w okolicy willi Bono na południu Francji. Ów młodzieniec przebywał akurat nieopodal posiadłości muzyka, gdy usłyszał odtwarzane głośno piosenki. Jako miłośnik U2 momentalnie zorientował się, że są to nowe kompozycje - postanowił więc je nagrać. Później wpadł na pomysł, by opublikować je w Internecie.

Piosenki na początku pojawiły się w serwisie Youtube.com - jednak przedstawiciele U2 skontaktowali się z właścicielami strony i zażądali usunięcia kompozycji. Zostały one już skasowane - choć zanim to nastąpiło, ich kopie pojawiły się już w sieciach P2P.

Premiera płyty "No Line On The Horizon" planowana jest na jesień 2008 r.