Bono z U2 to "facebookowy milioner"!

Bono, czyli lider zespołu U2, zarabia krocie nie tylko na śpiewaniu ale również na przemyślanych biznesowych decyzjach. Jedną z nich była inwestycja w Facebooka.

Bono - lider zespołu U2

Polecamy:

Zobacz też:

Bono to charyzmatyczny wokalista zespołu U2, który z pewnością jest jedną z najlepiej rozpoznawanych postaci świata muzycznego. Okazuje się jednak, że zarabia on krocie nie tylko śpiewając, ale również mądrze inwestując swoje pieniądze.

W jaki sposób?

W 2004 roku założona została firma inwestycyjna Elevation Partners, do której Bono wkrótce dołączył. Pięć lat później dokonała ona kilku inwestycji na sumę 210 milionów dolarów w Facebooka, którego wartość (przede wszystkim dzięki zastrzykowi gotówki z banku Goldman Sachs) rosła w zastraszającym tempie. Obecnie szacowana jest ona bowiem na 65 mld USD, podczas gdy w styczniu tego roku wynosiła "zaledwie" 50 mld USD.

Dzięki temu wartość udziału firmy Elevation Partners w największym na świecie serwisie społecznościowym wzrosła ponad czterokrotnie do poziomu...975 milionów dolarów!

Oczywiście pamiętać tutaj należy, że gdyby firma Elevation Partners zdecydowała się teraz sprzedać swoje udziały, wspomniany zysk nie trafiłby jedynie do kieszeni Bono, lecz zostałby podzielony.

Warto na koniec dodać, że w najnowszym rankingu magazynu Forbes "Najlepiej zarabiający muzycy 2011 roku" zespół U2 znalazł się na pierwszym miejscu z wynikiem 195 milionów dolarów.