Borderlands 2 w produkcji, premiera w przyszłym roku?

Borderlands jest grą FPP, która szybko zjednała sobie serca fanów. Teraz wiele wskazuje na to, że już niedługo zobaczymy kolejną odsłonę tej produkcji. Borderlands 2 miałoby pojawić się na sklepowych półkach już w przyszłym roku.

O kolejnej odsłonie gry Borderlands 2 poinformowali dziennikarze serwisu Eurogamer, którzy powołują się na anonimowe źródło związane z firmą 2K Games. Według niepotwierdzonych doniesień nowa produkcja studia Gearbox Software miałaby się ukazać już w przyszłym roku na takie platformy jak PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Przypomnijmy, że nie są to pierwsze informacje dotyczące prac nad Borderlands 2. Wcześniej, bo w kwietniu tego roku, na stronie Gearbox pojawiło się ogłoszenie o pracę, z którego wynikało jakoby poszukiwano programisty mogącego pomóc w pracach nad tym tytułem.

Przedstawiciel Gearbox Software, Randy Pitchford, w oficjalnym oświadczeniu oznajmił, że jego firma zainteresowana jest pracami na kolejną odsłoną tej produkcji. Póki co jednak nic nie zostało zapowiedziane, a "co nie zostało oficjalnie potwierdzone, to nie istnieje".

Borderlands 2 - premiera już w przyszłym roku?

Borderlands 2 - premiera już w przyszłym roku?

Przypomnijmy, że pierwsza część gry Borderlands ukazała się w roku 2009 i zebrała niezwykle pozytywne noty zarówno od recenzentów jak i samych graczy. Najlepszym dowodem na sukces tego tytułu jest całkowita liczba sprzedanych egzemplarzy - ponad milion kopii.

Na oficjalne potwierdzenie tych doniesień przyjdzie nam jednak jeszcze chwilę poczekać. Nie ukrywam jednak, że druga część tak znakomitej strzelanki z pewnością byłaby ogromną atrakcją roku 2012.

Tymczasem zapraszam także do pobrania najnowszego patcha do gry Borderlands oraz pomocnego trainera.