Borderlands 3 - Sony blokuje cross-play na PS4 i PS5

Sony po raz kolejny pokazało, że nie chce się dzielić swoją bazą użytkowników z innymi. Borderlands 3 otrzyma funkcję cross-play, ale z pominięciem PS4 i PS5.

Gearbox nie zamierza jeszcze porzucać Borderlands 3. Szef studia - Randy Pitchford, ujawnił właśnie, że jego zespół przygotował aktualizację Borderland 3 z funkcją Cross-Play. Umożliwi ona wspólną zabawę graczom na wszystkich wiodących platformach z wyjątkiem PlayStation 4 i PS5, dlaczego? Okazuje się, że problemem jest samo Sony, które zgłosiło się do studia Gearbox i poprosiło o usunięcie wsparcia cross-play dla konsol PS4 i PS5.

Randy Pitchford w swoim stylu przekazał tę wiadomość fanom gry:

Najpierw dobre czy złe wieści? Dobra wiadomość jest taka: przygotowaliśmy do wydania aktualizację dla Borderlands 3, która zawiera pełną obsługę cross-play na wszystkich platformach. Złe wieści: w związku z certyfikacją, zostaliśmy poproszeni przez wydawcę o usunięcie obsługi cross-play dla konsol PlayStation.

Warto tu dodać, że wszystkie gry (i ich aktualizacje) muszą przejść proces certyfikacji na danej platformie zanim zostaną opublikowane. Zaskakujące jest jednak, że Sony dopiero na tym etapie postanowiło zablokować aktualizację.

Zobacz również:

  • Gry z PS4, w które musisz zagrać na PS5
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 20.09.2021]
  • W Overwatch w końcu będzie crossplay!

Borderlands 3 jest obecnie dostępne na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X / S. Warto przy tym dodać, że wersja gry na konsole nowej pozwala na zabawę w 4K i 60 klatkach na sekundę.

Zobacz również: Dying Light 2 z premierą jeszcze w tym roku? Ogromy "wyciek" informacji