Borderlands 3 - twórcy przedstawiają kolejną postać - Moze

Gearbox kontynuuje serię filmików przybliżających nam głównych bohaterów nadchodzącego Borderlands 3. Tym razem padło na przebojową Moze.

Mieliśmy już prezentację Zane'a, a teraz przyszła pora na Moze i jej prywatnego Mecha o imieniu Iron Bear. Moze w walce całkowicie polega na swoim towarzyszu. Jak każda z postaci w Borderlands 3 ma ona dostęp do trzech unikalnych drzewek, jednak wszystkie są one związane z wykorzystaniem Iron Beara. Zresztą, ich relację najlepiej prezentuje najnowszy zwiastun.

Jak zdradzili twórcy gry, Iron Bear jest kluczowym elementem rozgrywki w przypadku Moze. Każda z dostępnych ścieżek rozwoju skupia się jednak na innym sposobie rozgrywki Mechem. "Shield of Retribution" pozwoli nam wzmocnić naszą defensywę, wydłużyć czas przebywania w Mechu i odblokować potężny atak wręcz. Z kolei "Demolition Woman" przypadnie do gustu sympatykom wybuchów, te drzewko specjalizuje się w jak najlepszym wykorzystaniu obrażeń od wybuchów i zadawaniu ich na dużym obszarze. Poza tym Iron Bear może przejść w funkcję warty i przez krótki czas walczyć samodzielnie, po czym szarżuje na najbliższych przeciwników i wybucha. Ostatnia z dostępnych ścieżek rozwoju - "Bottomless Mags", skupia się na jak najlepszym wykorzystaniu broni maszynowych i regeneracji amunicji. Dodatkowo Iron Bear wyposażony jest w ogromne działko obrotowe.

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [29.07.2021]
  • Gearbox Software i 2K Games tworzą ostatnią wspólną grę?
  • Borderlands 3 - Sony blokuje cross-play na PS4 i PS5

Twórcy gry, za pośrednictwem Twittera, poinformowali również, że Borderlands 3 jest już w złocie. Oznacza to, że prace nad produkcją zostały zakończone i nic już nie zagraża jej wrześniowej premierze. Teraz Gearbox Software może skupić się na doszlifowywaniu produkcji i przygotowywanie ewentualnej aktualizacji premierowej.

Borderlands 3 zmierza na PlayStation 4, Xbox One oraz PC (Epic Games Store). Gra zadebiutuje 13 września.