Boris FX gotowy na dwuprocesorowy G4

Firma Boris FX - producent plug-inów do obróbki plików wideo - oświadczyła, że zamierza zoptymalizować swoje programy do pracy z dwuprocesorowymi systemami Power Mac G4.

Firma Boris FX, producent filtrów i dodatków do programów wideo oświadczyła, że oferowane przez nią programy zostaną przystosowane do pracy z dwuprocesorowymi systemami Power Mac G4. Pakiet oprogramowania produkowany przez Boris FX składa się z aplikacji Boris FX, Boris Graffiti, Boris AE i Boris Continuum. Na październik br. firma zapowiedziała wydanie RED 2.0 - narzędzia do tworzenia animowanych nagłówków 3D wraz z zestawem plug-inów i efektów specjalnych.

Według Borysa Jamińskiego, założyciela i właściciela firmy Boris FX, operacje, takie jak zniekształcanie (distortion), wirowanie (spin) i mapowanie obrazków odbywa się o 30-50% szybciej po optymalizacji oprogramowania do pracy z systemem dwuprocesorowym Power Mac G4.

Boris FX zamierza też zwiększyć wydajność renderingu poprzez dalszą optymalizację podstawowego procesu obróbki obrazu i wykorzystać maksymalnie wszystkie możliwości, jakie oferuje Velocity Engine chipa G4. Do przyszłych usprawnień będzie należeło przyspieszenie funkcji związanych z geometrią wektorową, narzędziami tekstowymi i opcjami kompozycyjnymi.

www.borisfx.com


Zobacz również