Borland, dawniej Inprise

Producent narzędzi programistycznych, znany ostatnio pod nazwą Inprise, powraca do dawnej nazwy firmy.

Znany producent narzędzi programistycznych, firma Inprise, powraca do pierwotnej nazwy przedsiębiorstwa. Jak stwierdził wiceprezes Ted Shelton: "Mało kto kojarzył nazwę Inprise. Za to prawie wszyscy mówili, że programują z wykorzystaniem narzędzi firmy Borland. Postanowiliśmy więc nie podążać już dalej na przekór rynkowi".

Firma zmieniła nazwę na Inprise ponad dwa lata temu. Miała to być część nowej strategii korporacyjnej firmy, w owym okresie postrzeganej jako poważny rywal Microsoftu. W ostatnim czasie firmie jednak nie wiodło się najlepiej, nie doszło także do planowanej fuzji z Corelem.

Borland poinformował jednocześnie o utworzeniu oddziału Borland Developer Services w Chicago, na fundamentach przejętego przedsiębiorstwa Bedouin. Jego zadaniem będzie wspomaganie zespołów, które tworzą i integrują aplikacje przez Internet, poprzez udostępnianie kodów źródłowych zainteresowanym programistom. Oddział ma rozpocząć działanie w styczniu 2001 r. Również w styczniu nastąpi oficjalny powrót do starej nazwy spółki.

Borland nadal będzie wytwarzał narzędzia programistyczne, takie jak Delphi, C++ Builder i JBuilder. Już w przyszłym tygodniu na targach Comdex w Las Vegas zostanie zaprezentowana darmowa wersja JBuilder 4.0. Firma zapowiedziała ponadto rozwijanie wersji Delphi i C++ Builder dla systemu operacyjnego Linux.

Więcej informacji:

www.borland.com


Zobacz również