Bossie Awards - platformy i middleware open source

WSO2 Carbon

WSO2 Carbon jest darmowym stosem middleware, wykorzystującym Java Open Services Gateway Initiative (OSGi). Składa się z komponentów, ułatwiając wybór usług, które są naprawdę potrzebne, a wybór jest szeroki: od ESB, BAM i BPM do mashupów, usług danych i gadżetów. Wersja 3.0 wprowadza przepływ informacji do BPM, rozszerzone BAM i zarządzanie z bazą Oracle, ułatwiono również publikację danych za pomocą usług webowych, uproszczono konfigurację składników i dostosowywanie instalacji. Można przetestować także wersję alfa produktu przeznaczonego do usług cloud computing o nazwie WSO2 Stratos.

Intalio BPM

Intalio jest liderem wśród narzędzi BPM rozwijanych w modelu open source, wyróżniając się nieskomplikowanym narzędziem projektowania (BPMN), niezawodnym motorem BPEL, usługami związanymi z przepływem danych. Niestety narzędzia dla bezpieczeństwa klasy enterprise, monitorowanie aktywności oraz zarządzanie rolami biznesowymi wymaga zakupu wersji komercyjnej (także z kodem źródłowym).

Zobacz również:

  • Kilkanaście złotych wystarczy, aby odblokować każdy telefon z Androidem. Tylko iPhone jest bezpieczny

Talend

Jest to zestaw narzędzi do integracji danych w dowolnej skali, od drobnych migracji plików do dużych hurtowni danych. Obsługuje ETL, modelowanie zadań i procesów, analizę wpływu oraz dużą ilość kreatorów upraszczających pracę. W tym roku wprowadzono obsługę rozproszonego systemu plików Apache Hadoop, co umożliwia przeprowadzanie analiz na wielką skalę. Komplet opcji wymaga licencji komercyjnej, ale darmowe i otwarte Talend Open Studio, Open Profiler oraz MDM wystarczą do wielu profesjonalnych zadań.

Cassandra

Projekt rozproszonej bazy danych został otwarty przez Facebooka w 2008r. i obecnie korzysta z niego wiele dużych serwisów, takich jak Digg, Reddit i Twitter. Cassandra jest bardzo szybka, posiada automatyczną replikację pomiędzy węzłami, ale nie zapewni całkowitej spójności danych. Chociaż nie nadaje się do serwisów finansowych, z powodzeniem może posłużyć do serwisów społecznościowych, które nie wymagają archiwizacji każdego zapisu, ale potrzebują bardzo szybkiej bazy.

Infobright

Infobright Community Edition (ICE) jest bazą danych wywodzącą się z MySQL, posiadającą automatyczne strojenie, bardzo szybkie zasilanie, wysoki poziom kompresji danych oraz doskonałą wydajność pracy przy zapytaniach. Aby skorzystać z zaawansowanych opcji, takich jak przetwarzanie równoległe na wielu rdzeniach, wysoką dostępność, szybsze DML i ładowanie danych oraz wsparcie techniczne, należy wykupić licencję komercyjną. Można znaleźć także zestawy prekonfigurowanych maszyn wirtualnych, zawierających ICE zintegrowane z Jaspersoft, Pentaho, BIRT lub Talend.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: