Boulder Dash 30th Anniversary zmierza na konsole Nintendo Switch oraz Xbox One

Wydawca gry Boulder Dash 30th Anniversary - BBG Entertainment, poinformował, że najnowsza odsłona kultowej serii gier logiczno-zręcznościowych zmierza na konsole obecnej generacji.

Serię Boulder Dash zna chyba każdy, kto choć przez chwilę zetkną się z grami komputerowymi. Wydana pierwotnie w 1984 produkcja doczekała się wielu naśladowców, ale nic w tym dziwnego. Umiejętne połączenie gry zręcznościowej i logicznej oraz pozornie prosta rozgrywka potrafi wciągnąć na wiele godzin i rzucić wyzwanie nawet najbardziej sprytnym graczom.

W 2014 roku pojawiła się nowa odsłona serii - Boulder Dash 30th Anniversary, która powstała aby uczcić 30-lecie marki. Gra jest obecnie dostępna na PC (Steam) oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android. Wydawca gry - BBG Entertainment, poinformował, że produkcja zawita również na konsole obecnej generacji. Na razie potwierdzono wersje na konsole Nintendo Switch oraz Xbox One. Wielce prawdopodobny jest również debiut na konsoli PlayStation 4, ale na oficjalne potwierdzenie tej wersji musimy jeszcze poczekać.

Zobacz również:

  • PS Plus sierpień 2021 - oferta Sony mocno rozczarowuje

Ponadto wydawca zapowiedział, że konsolowa wersja Boulder Dash 30th Anniversary będzie dostępna dla graczy podczas targów Gamescom 2019, które rozpoczną się już w przyszłym tygodniu (20 - 24 sierpnia).

źródło: gematsu.com