Boulder Dash XL dostępny 13 lipca

Kalypso Media i First Star Software zapowiedziały, że gra Boulder Dash, która cieszyła się wielką popularnością w latach osiemdziesiątych, wróci na ekrany w oficjalnym wydaniu. Najpierw pojawi się za pośrednictwem Xbox Live Arcade.

Jeśli jesteście graczami z wieloletnim stażem, to możliwe, że znacie Boulder Dash. W grze wcielaliśmy się w postać Rockforda, którego ulubionym zajęciem było zbieranie diamentów i uciekanie w ostatniej chwili przed niechybną śmiercią na skutek przygniecenia głazami.

Gra do tej pory może dostarczyć rozrywki, ale w obecnych czasach rzadko kto ma w domu komputery Atari lub Commodore, by uruchamiać na nich gry z minionej epoki. W związku z tym, Kalypso Media, twórca oryginalnej gry First Star Software i nowy deweloper Catnip Games postanowili stworzyć Boulder Dash XL.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [22.10.2021]

Gra udostępnia 25 nowych plansz wykorzystujących trójwymiarowe interpretacje oryginalnej grafiki bitmapowej z 1984 roku. Dodatkowo zawiera 150 poziomów z zupełnie nową grafiką w rozdzielczości 720p, 4 nowe tryby gry, internetową tablicę najlepszych wyników oraz Osiągnięcia.

Również Rockford stał się bardziej nowoczesny. Szczerze powiedziawszy jest obecnie robotem [sic!]. Oprócz niego pojawiła się też druga postać. Crystal jest kobiecym odpowiednikiem Rockforda, przy założeniu, że w przypadku robotów jest to możliwe. W każdym razie, gracze mają wybór między dwiema nowymi postaciami oraz dostęp do odświeżonej wersji oryginalnej.

Na Boulder Dash XL będzie trzeba wydać 800 Microsoft Points. Gra pojawi się w Xbox Live Arcade 13 lipca. Wersja Windows nieco później, ale jeszcze tego lata.