Box oferuje 50 GB miejsca w sieci użytkownikom Androida

Przez miesiąc Box oferuje użytkownikom Androida 50 GB miejsca w chmurze za darmo. Aby je uzyskać należy zalogować się w aplikacji usługi do 23 marca 2012 roku. Bonusowe 45 GB dodawane w trakcie promocji do podstawowych 5 GB jest przydzielane na stałe.

Box

Czy są tu ukryte haczyki? Nie, ale należy pamiętać o specyfice tej usługi. W przeciwieństwie np. do Dropboksa, Box oferuje klienta biurkowego do synchronizacji plików lokalnych z chmura tylko dla posiadaczy profesjonalnego konta, które kosztuje 15 dol. za miesiąc. Użytkujący za darmo mogą też wgrywać pliki o maksymalnym rozmiarze 25 MB. Jego zwiększenie do 1 GB kosztuje 10 dolarów miesięcznie.

Polecamy: Cloud computing - skorzystaj z rewolucji

Aplikację Box można za darmo pobrać z Android Market. Mimo ograniczeń 50 GB robi wrażenie, a usługa ta nawet bez dodatkowych opłat jest całkiem przydatna. Jeśli potrzebujecie dużo miejsca na kopie swoich plików (do 25 MB) w chmurze, jest to rozwiązanie w sam raz dla was. Darmowa wersja oferuje jednak tylko miejscem w sieci oraz możliwością tworzenia linków do przechowywanych tam plików i folderów.

Zobacz też: Pliki w chmurze

W wersjach płatnych Box ma wiele ciekawych funkcji. Jest zintegrowany z Aplikacjami Google, ma klienta biurkowego, oferuje wyszukiwanie, grupowy dostęp do plików, funkcje współpracy i wiele więcej. Przy opłacie 15 dolarów miesięcznie można uzyskać 1 000 GB miejsca w sieci, a przy większej kwocie nawet nielimitowaną przestrzeń dyskową.