BoxOff Play to nowy serwis Techlandu będący odpowiednikiem Spotify dla gier

BoxOff Play to nowa usługa od polskiego Techlandu. Jej użytkownicy w ramach miesięcznego abonamentu otrzymują dostęp do biblioteki kilkudziesięciu gier.

Nowa usługa skierowana do graczy od Techlandu nazywana jest odpowiednikiem Spotify w świecie gier wideo. W przeciwieństwie do klasycznych serwisów i sklepów oferujących cyfrowe kopie gier, w przypadku BoxOff Play gracze otrzymują dostęp do biblioteki kilkudziesięciu tytułów w ramach miesięcznego abonamentu. Użytkownicy będą mogli pobierać i grać we wszystkie tytuły tak długo, jak będą opłacali abonament.

Usługa BoxOff Play była zapowiada od dłuższego czasu i wczoraj w końcu oficjalnie wystartowała. W przeciwieństwie do serwisów strumieniujących muzykę, w BoxOff Play konieczne będzie pobranie gry na dysk twardy komputera. Graczy powinien jednak ucieszyć fakt, że nie będzie potrzeby pobierania całej gry, żeby rozpocząć zabawę. Zwykle wystarczy pobrać na dysk około 20% całej paczki danych, co pozwoli na uruchomienie gry, a reszta będzie pobierana w tle.

BoxOff Play to nowy serwis Techlandu będący odpowiednikiem Spotify dla gier

Docelowo dostęp do blblioteki gier będzie wiązał się z opłatą w wysokości 49,90 złotych miesięcznie, ale obecnie Techland wprowadził promocje i oferuje dostęp za 24,90 na miesiąc. Niestety, jest też pewne ograniczenie wynikające z charakteru usługi. Do grania w gry z BoxOff Play potrzebne będzie aktywne połączenie internetowe w celu weryfikacji opłacenia przez gracza abonamentu.

Najważniejsza w całej usłudze jest biblioteka gier. W Box-Off Play jak na razie większość biblioteki to najróżniejsze gry typu Indie, przygodówki i symulatory autobusu, taksówki i ambulansu. Jasnym punktem są dwie części Call of Juarez, ale brakuje pierwszej części Dead Island. W przyszłości w usłudze mają pojawić się też inne produkcje, ale Techland musi najpierw przekonać do tego innych wydawców.