Bramy parku Ravenwood zostały otwarte!

Swoją światową premierę ma Enigmatis: The Mists of Ravenwood, sequel jednej z najważniejszych gier studia Artifex Mundi – Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek. Kontynuacja gry z 2011 roku, rozwija wątki części pierwszej, tworząc rozbudowaną i pełną nagłych zwrotów akcji historię detektywistyczną z elementami horroru.

Minęły 2 lata od czasu dramatycznych wydarzeń w Maple Creek. Dla głównej bohaterki, minione miesiące, to ciągły pościg za demonicznym pastorem, który wciąż pozostaje o krok przed nią. Ostatni ślad - doniesienia o niewyjaśnionych zniknięciach ludzi, prowadzą detektyw na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Jej plany zmieniają się w chwili gdy trafia na porzucony na środku leśnej drogi kamper. Od razu zauważa ślady olbrzymich szponów na dachu, a porozrzucane wokoło rzeczy sugerują jak dramatyczne wydarzenia rozegrały się na kilka minut przed jej przybyciem. Co istotne, wszelkie poszlaki wiodą do tajemniczego, nie istniejącego na żadnej mapie, parku Ravenwood…

Za jego bramą, detektyw odkrywa niezwykłe piękno tego miejsca oraz spotyka się z nadzwyczajną uprzejmością ze strony jego rezydentów. Jednak z każdym kolejnym krokiem i chwilą tu spędzoną zaczyna dostrzegać prawdziwe oblicze Ravenwood i jego mroczne sekrety, które wiele łączy z wydarzeniami z Maple Creek.

Gra w edycji kolekcjonerskiej jest dostępna w sklepie Artifex Mundi.