Branża IT kolejnym celem terrorystów?

Indyjskie organa ścigania donoszą, że firmy z sektora IT w tym kraju znalazły się na celowniku grup terrorystycznych. Wynika tak z dokumentów przejętych od członków kaszmirskiej separatystycznej organizacji Lashkar-e-Toiba w efekcie zbrojnego starcia.

W starciu z policją zabitych zostało trzech członków tej organizacji, a dwóch zatrzymano. Z przechwyconych dokumentów wynika, że planowali oni przeprowadzenie samobójczych zamachów na producentów oprogramowania w mieście Bangalore, które z racji istnienia tam siedzib takich tuzów jak AOL, Google, Yahoo, IBM, Intel, Microsoft i HP oraz biur największych indyjskich firm IT - Wipro i Infosys Technologies, nazywane jest 'indyjską Doliną Krzemową'.

Przedstawiciele wymienionych firm uspokajają, że są one przygotowane na ewentualność terrorystycznego zamachu. W ramach wdrażanych przez nie strategii bezpieczeństwa, przeprowadzane są ścisłe kontrole osób wchodzących na teren firmy. Aby zapobiec przerwie w działalności w przypadku zamachu, firmy będą uruchamiać także awaryjne strony internetowe.

Aktualizacja: 15 marca 2005 15:40

Pracownicy firmy Wipro ponownie musieli zostać ewakuowani w związku z anonimowym telefonem o podłożeniu bomby w siedzibie koncernu w Bangalore. Tym razem jednak informacje o ładunkach wybuchowych otrzymano również w Infosys Technologies, co spowodowało konieczność ewakuacji pracowników także tej firmy.

Jak poprzednio, i te doniesienia okazały się fałszywe.

Aktualizacja: 09 marca 2005 14:06

Policja z Bangalore ewakuowała pracowników jednej z filii firmy Wipro (to jeden z największych producentów oprogramowania w Indiach) - powodem była anonimowa informacja o podłożeniu bomby. Doniesienie na szczęście okazało się fałszywe i, jak twierdzą przedstawiciele Wipro, nie zakłóciło w znaczący sposób pracy firmy.


Zobacz również