Brąz dla polskiego sapera

Trudno znaleźć gracza, który nie kojarzy kultowego Sapera. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę jak popularna jest ta gra. Jeszcze mniej osób wie o tym, że organizowane są nawet turnieje w Sapera. I to międzynarodowe!

Właśnie pojawiła się doskonała okazja by ponownie przypomnieć sobie Sapera. Otóż w miniony weekend odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa w Grze Saper. Co ważne, wystartował w nich Polski zawodnik - Łukasz Malinowski. Więcej, nasz rodak zdobył trzecie miejsce!

W ostatnią sobotę, w stolicy Węgier, 23 fascynatów klasycznej gry komputerowej Saper walczyło o tytuł mistrza. Wśród zawodników znaleźli się m.in. mieszkańcy Austrii, Albanii, Danii, Czech, Węgier, Malezji, Republiki Południowej Afryki czy Stanów Zjednoczonych.

Zawodnicy zmierzyli się podczas trzygodzinnej sesji. Do rankingu brano pod uwagę pięć najlepszych wyników z obu poziomów trudności (średniozaawansowanego i eksperckiego).

Najlepsze czasy uzyskali Manuel Heider z Niemiec (I miejsce), Roman Gammel z Rosji (II miejsce) oraz Łukasz Malinowski z Polski (III miejsce).

Łukasz Malinowski gra w Sapera od 7 lat. Z wynikiem 44 sekund na poziomie eksperckim przez rok plasował się na drugiej pozycji w rankingach światowych. Obecnie cały czas utrzymuje się w czołówce. Wyjazd na Mistrzostwa zafundowała mu firma Logitech. Łukasz na co dzień gra na znanej wszystkim zawodowcom myszy G5 Logitech.