Brazylia - kraj e-przestępców?

Zdaniem przedstawicieli brazylijskiej policji, 80% wszystkich światowych crakerów pochodzi właśnie z Brazylii. Statystyki te ujawniono podczas trwającej właśnie w stolicy tego kraju konferencji poświęconej walce z cyberprzestępczością (Conferencia Internacional de Pericias em Crimes Ciberneticos) - donosi serwis Silicon.com.

Przedstawiciele policji poinformowali podczas konferencji, że straty finansowe spowodowane przez crakerów przekroczyły obecnie w Brazylii straty powodowane np. przez napady na banki. Co więcej, brazylijski Internet często paraliżują ogranizowane przez tamtejszych crakerów konkursy, w których celem jest 'zhakowanie' jak największej liczby stron WWW w możliwie najkrótszym czasie.

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, iż brazylijskie prawo w ogóle nie jest przystosowane do walki z 'e-przestępcami' - tamtejszy sąd może skazać crakera za przestępstwo popełnione 'online' tylko wtedy, gdy udowodni mu kradzież lub oszustwo. Dzięki temu np. uczestnicy opisanych powyżej zawodów pozostają bezkarni. Obecnie trwają prace nad nowymi regulacjami prawnymi.

W konferencji Conferencia Internacional de Pericias em Crimes Ciberneticos bierze udział ponad 500 ekspertów z 30 krajów świata.

Więcej informacji:

http://www.silicon.com