Bridgertonowie 3 - data premiery, obsada i ciekawostki. Co musisz wiedzieć?

Co wiemy o 3. sezonie serialu Bridgertonowie? Zebraliśmy najważniejsze informacje.


Bridgertonowie 3 - data premiery, obsada i ciekawostki. Co musisz wiedzieć?

Bridgertonowie / fot. Netflix

Bridgertonowie

 • Tytuł - Bridgertonowie
 • Twórca - Chris Van Dusen
 • Gatunek - Romans, Dramat, Kostiumowy
 • Liczba sezonów – 2
 • Liczba odcinków - 16
 • Czas emisji – 2020 - 2022
 • Kraj produkcji - USA

Bridgertonowie to historia o miłosnych perypetiach rodzeństwa z tytułowej rodziny Bridgerton. Serial pojawił się pierwszy raz na serwisie streamingowym Netflix w 2020 roku i od razu cieszył dużą popularnością.

Opowieść o życiu najstarszej córki, Daphne Bridgerton, która próbuje znaleźć idealnego kandydata do zamążpójścia inspirowana jest bestsellerowym cyklem powieści autorstwa Julii Quinn.

Zobacz również:

 • Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów. Baśniowy serial już w serwisie Netflix
 • Call of Duty: Modern Warfare 2 i Warzone - 3 sezon. Co nowego?
Bridgertonowie 3 - data premiery, obsada i ciekawostki. Co musisz wiedzieć?

Bridgertonowie - sezon 1

Pierwszy sezon serialu to feministyczna, miłosna historia umieszczona w czasach brytyjskiej regencji. Ujawnia życie członków londyńskich wyższych sfer, w tym ósemki rodzeństwa, których losy przepełnia ból, radość, ale i samotność. Głowna bohaterka, Daphne Bridgerton szuka idealnego kandydata do ślubu, jednak na jej drodze stają różne przeszkody, w tym starszy brat. Kobieta w końcu decyduje się na układ z przystojnym księciem Hastingiem.

Najważniejsze informacje i wątki z pierwszego sezonu znajdziesz tutaj.

Bridgertonowie 3 - data premiery, obsada i ciekawostki. Co musisz wiedzieć?

Bridgertonowie / fot. Netflix

Bridgertonowie - sezon 2

Drugi sezon serialu opiera się na powieści Ktoś mnie pokochał Julii Quinn i losach Anthony'ego - najstarszego z rodzeństwa Bridgertonów. Mężczyzna szuka idealnej kandydatki na swoją żonę i dopiero nowe bohaterki historii - siostry Edwina i Kate Sharma zwracają jego uwagę.

W nowych odcinkach widzimy ponownie Phoebe Dynevor jako Daphne, jednak nie jest już ona główną bohaterką. Zabrakło za to jej serialowego partnera - księcia Hastinga, który nie pojawia się już w tej części historii. Regé-Jean Page - aktor wcielający się w niego, zrezygnował z roli.

Premiera 2 sezonu serialu Bridgertonowie odbyła się 25 marca 2022 roku. Więcej informacji na temat tej produkcji znajdziesz tutaj.

Bridgertonowie 3 - data premiery, obsada i ciekawostki. Co musisz wiedzieć?

Bridgertonowie / fot. Netflix

Bridgertonowie - sezon 3

Finał drugiego sezonu, który zakończył się spełnionym romansem Anthony'ego i Kate, wzbudził pytania o kontynuację serialu. Według książek Quinn, w tym części Oferta od dżentelmena kolejna miłosna historia powinna bowiem dotyczyć drugiego w kolejności brata Bridgerton. Tym bardziej, że w minionym sezonie widzieliśmy już Benedykta, który między innymi pomagał Anthony'emu w jego rozterkach.

Sezon zakończył się także odkryciem przez niego, że Anthony zapłacił za jego dołączenie do Akademii Królewskiej. Mimo tego, producent wykonawczy Shonda Rhimes zasugerowała, że w historii mogą nastąpić zmiany:

Niekoniecznie idziemy według porządku. Ale zobaczymy każdą osobę z rodzeństwa i jej historię.

Oczekuje się, że trzeci sezon serialu będzie miał osiem odcinków. Według książki, Benedykt ma przeżyć historię miłosną i spotkać na balu tajemniczą kobietę, która okazuje się być niejaką Sophie Beckett, nową członkinią personelu rodziny Bridgerton. Jednak wątek seksualności Benedykta ma być o wiele bardziej rozbudowany. Jak dodaje sam twórca i producent, Chris Van Dusen:

Benedict jest częścią całkowicie innego świata, artystycznej przestrzeni pełnej wielobarwnych bohaterów. I myślę, że jako drugi syn ma także więcej swobody. To będzie dla mnie interesujące zobaczyć do czego zdoła wykorzystać tę wolność. Mam nadzieję, że serial będzie to kontynuował.

Po tym, jak Rhimes ujawniła, że serial może nie podążać dokładnie za książkami, następną historią może być również wątek dotyczący Colina Bridgertona (Luke Newton) i Penelope Featherington (Nicola Coughlan).

Aktualizacja 17.05.2022

Koniec z plotkami i przypuszczeniami. Wiemy już na czyjej historii skupi się trzeci sezon serialu Bridgertonowie! Nicola Coughlan, aktorka wcielająca się w postać Penelope Featherington zdradziła, że to właśnie jej bohaterka i Colin Bridgerton (Luke Newton) odegrają główne role w kolejnym sezonie serialu.

Podobnie jak Lady Whistledown, trzymałam to w sekrecie przez dłuższy czas i mogę wam wszystkim potwierdzić, że 3. sezon będzie historią miłosną Colina i Penelope. Trzymałam to w sekrecie od czasu, kiedy minęły dwa tygodnie od (premiery - przyp.red.) 2. sezonu. To jest pierwszy raz, kiedy o tym mówię - Nicola Coughlan.

Oznacza to tym samym, że, zgodnie ze wcześniejszymi spekulacjami, twórcy serialu nie mają zamiaru "sztywno" trzymać się książek autorstwa Julii Quinn, na których bazuje widowisko Netflixa. Trzeci sezon "Bridgertonów" opowiem nam historię znaną z powieści "Miłosne tajemnice", która jest czwarta w chronologii cyklu. Pominięte zostaną zatem losy Benedicta, na których opiera się tom 3, pod tytułem: "Propozycja dżentelmena".

Możliwe jednak, że sezon serialu poświęcony dla Benedicta również ostatecznie się pojawi. Warto bowiem przypomnieć, że twórcy serialu już wcześniej sugerowali, że ostatecznie planują przedstawić nam historie wszystkich Bridgertonów.

Bridgertonowie 3 - data premiery, obsada i ciekawostki. Co musisz wiedzieć?

Bridgertonowie / fot. Netflix

Obsada

Produkcja nie poinformowała jeszcze o castingach, jednak na pewno w trzecim sezonie ponownie pojawi się cała rodzina Bridgertonów oraz część rodziny Featherington. Oto lista aktorów, których możemy się spodziewać:

 • Adjoa Andoh jako Lady Danbury
 • Lorraine Ashbourne jako pani Varley
 • Simone Ashley jako Kathani „Kate”, wicehrabina Bridgerton
 • Jonathan Bailey jako Anthony, wicehrabia Bridgerton
 • Harriet Cains jako Philippa Featherington
 • Bessie Carter jako Prudence Featherington
 • Nicola Coughlan jako Penelope Featherington
 • Phoebe Dynevor jako Daphne Basset, księżna Hastings
 • Ruth Gemmell jako Violet, wdowa wicehrabina Bridgerton
 • Florence Hunt jako Hiacynt Bridgerton
 • Claudia Jessie jako Eloise Bridgerton
 • Luke Newton jako Colin Bridgerton
 • Golda Rosheuvel jako królowa Charlotte
 • Luke Thompson jako Benedict Bridgerton
 • Will Tilston jako Gregory Bridgerton
 • Polly Walker jako Portia, baronowa Featherington
 • Martins Imhangbe jako Will Mondrich
 • Calam Lynch jako Theo Sharpe
 • Julie Andrews jako Lady Whistledown

Bridgertonowie - sezon 3. Kiedy premiera?

Nie potwierdzono jeszcze dokładnej daty premiery kolejnego sezonu. Według doniesień może ona jednak odbyć się w pierwszej połowie 2023 roku na platformie Netflix. Chcąc umilić nam oczekiwanie na debiut serialu, jego twórcy ujawnili tytuł pierwszego odcinka 3. sezonu Bridgertonów, a brzmi on: "Out of the Shadow". Za scenariusz pierwszego epizodu odpowiada nowa showrunnerka widowiska - Jess Brownell, natomiast reżyserią zajmuje się Tricia Brock.

​​Historia Kate i Anthony'ego będzie kontynuowana w trzecim sezonie Bridgertonów

Aktorka Simone Ashley potwierdziła, że ​​historia Kate i Anthony'ego będzie kontynuowana w trzecim sezonie Bridgertonów:

Wrócimy! Kate i Anthony dopiero zaczynają… Mamy niesamowitą Jess Brownell, która obejmuje prowadzenie jako showrunnerka w trzecim sezonie. W sezonie drugim było zaś dużo przyciągania i odpychania między Kate i Anthony'm, były komplikacje rodzinne, ostatecznie jednak odnajdują się. Myślę, że wszystko dopiero się zaczyna. Chciałabym zobaczyć, jak Kate trochę bardziej odpuszcza i bawi się w trzecim sezonie, i w pewnym sensie trochę pływa w tym kręgu miłości. Myślę, że oboje na to zasługują.

Jeśli obecny plan zakłada szczegółowe ukazanie relacji Kate i Anthony'ego, doprowadzi to do pierwszego dużego przełomu w serialu, którego akcja nie będzie toczyć się już zgodnie z chronologią książek Julii Quinn.

Co dalej z relacją Eloise i Penelope w 3. sezonie Bridgertonów?

W przypadku kłótni Eloise i Penelope, fani i obsada mają nadzieję na pogodzenie się przyjaciółek. Nicola Coughlan odgrywająca rolę Penelope, zwierzyła się w wywiadzie dla Entertainment Tonight, że ma nadzieję na przeprosiny ze strony swojej postaci:

Muszą się pogodzić. Muszą, bo jeśli nie to złamie mi to serce. Myślę też, że w głębokich przyjaźniach na całe życie są takie chwile, kiedy walczysz i musisz po prostu nauczyć się trochę dorosnąć. Ale myślę, że Penelope musi przeprosić.

Także aktorka Claudia Jessie oczekuje pojednania postaci i przewiduje, co zrobi Eloise, w której rolę się wciela:

Myślę, że będzie dobrą przyjaciółką. Myślę, że zawsze nią będzie, że będzie lojalną przyjaciółką, która nikomu nic nie powie. Nie wiem, co się stanie. To znaczy, mogą porównywać blizny, ale nie sądzę, żeby tak się stało. Myślę, że będzie wściekła, ale uniesie się honorem i nic nie powie. Nie sądzę, że będzie chciała zrujnować Penelopę.

Bridgertonowie tracą głównego twórce, serial może nieco zmienić kierunek

Aktorka Adjoa Andoh, czyli serialowa Lady Danbury, zapowiedziała nowe wątki dotyczące jej postaci oraz królowej i podzieliła się wskazówkami dotyczącymi dalszego przebiegu historii:

Wiem, że mamy więcej dzieci Bridgertonów, które wezmą ślub, mamy też więcej możliwych intryg wokół Whistledown, bez wątpienia to lady Danbury – wiem, że lady Danbury i królowa znów będą głęboko pogrążone w swoich machinacjach i będzie w pewnym sensie więcej tego, co już znane.

Serial będzie też prowadzony przez nowego showrunnera, a raczej showrunnerkę - Jess Brownell, która zastępuje Chrisa Van Dusena ustępującego ze stanowiska. Zmiana ta z pewnością wpłynie na produkcje i prace na planie, o czym również wspomina Andoh:

Myślę, że z każdym sezonem starają się nieco zmienić kierunek. Także dojdzie do nowego zwrotu, bo mamy nowego showrunnera. Więc myślę, że wszystko jest do ugrania, jak powiedziałaby Lady Danbury.

Aktorzy serialu Bridgertonowie opowiadają o swoich postaciach i planach na przyszłość

Aktorzy Nicola Coughlan i Luke Newton poinformowali już, że serialowi Colin i Penelope będą razem, jednak ich zejście się będzie wymagało nieco więcej czasu.

W przypadku pary książkowych moli - Eloise i Theo - romans ten jest odstępstwem od historii toczącej się w książkach Quinn, gdzie Eloise bierze ślub z Sir Phillipem Cranem (Chris Fulton). Przypomnijmy, że drugim sezonie serialu postać ta jest mężem Mariny Thompson. To prowokuje pytania o to, czy producenci nadal będą widzieli Eloise u boku Theo czy raczej połączą ją z sir Phillipem. Claudia Jessie, aktorka wcielająca się w tę postać, nie chce jednak by jej postać wychodziła za kogokolwiek:

Jest trochę indywidualistką, prawda? Myślę, że bardziej interesujące jest to, że spędzała czas z Theo bez nadzoru, a później kontynuowała to i nie przejmowała się tym. Uwielbiam to w Eloise i tym, co robią scenarzyści.

Jessie dodaje też, że chce, aby Eloise była nadal pragmatyczna, nawet w sprawach miłosnych:

Eloise zakochuje się i uwielbiam to, że nagle nie staje się nieśmiała. Działa w stylu "Słuchaj, kolego, cały czas o tobie myślę". Scenarzyści nie zrobili jej uczuć do Theo zbyt słodkich. Spotkała kogoś, z kim może się dobrze bawić i są dla siebie stworzeni. Można by się spodziewać, że właśnie taki związek będzie mieć Eloise jako swój pierwszy romans.

Czy w trzecim sezonie pojawi się siostra Kate?

Czy w trzecim sezonie pojawi się siostra Kate (Simone Ashley)? Charithra Chandran, która wciela się w rolę Edwiny ma nadzieję na dalszy rozwój historii swojej postaci:

Oczywiście chcę, aby Edwina odnalazła miłość, ale myślę, że najpierw trzeba opowiedzieć o wiele ważniejszą historię – dopiero później może wydarzyć się miłość – a jest to historia samopoznania. Mam nadzieję, że przynajmniej na krótką metę, Edwinę czeka dużo emocji i przygód.

Nie potwierdzono jednak oficjalnie udziału tej postaci w dalszych przygodach Bridgertonów.

Aktorka wcielająca się w Lady Violet Bridgerton ma nadzieję, że do serialu trafi ważna scena z książki

Aktorka Ruth Gemmell, która wciela się w postać Lady Violet Bridgerton, powiedziała, że chciałaby, aby w serialu znalazła się jedna ze scen z książki dotycząca jej postaci:

Chyba to w historii dotyczącej Benedicta odbył się bal, który prowadzi Violet. Jest trochę poirytowana swoimi dziećmi, a ktoś prosi ją do tańca i ona tańczy. To, co lubię w tej scenie to to, że dzieciom się to nie podoba. I przyłapujemy ją na podsłuchiwaniu ich rozmowy, która brzmi: „Kim u licha jest ten facet?" Mam nadzieję, że trochę tego wniosą, bo jest w tym coś uroczego.

Eloise może otrzymać własny sezon, ale jeszcze nie teraz

Jonathan Bailey jest gotowy, aby zobaczyć, jak jego ekranowe rodzeństwo przejmie inicjatywę. Aktor wcielający się w Anthony'ego Bridgertona z niecierpliwością czeka na sezon przedstawiający historię Eloise:

Z tak wielu powodów nie mogę doczekać się, kiedy poprowadzę Eloise do ołtarza. Częściowo dlatego, że jeśli kiedykolwiek będzie inna postać, która będzie miała większy charakter w prowadzeniu psychologicznej walki wewnętrznej, będzie to Eloise.

Podobnie jak Anthony, Jonathan uważa, że ​​Eloise będzie musiała przezwyciężyć swoje najskrytsze lęki, jeśli w ogóle chce wyjść za mąż. Jeżeli nowy showrunner produkcji Jess Brownell podąży ścieżką wyznaczoną przez Julię Quinn w powieściach, Eloise może skończyć u boku Phillipa Crane'a. Jonathan dodał również, że jest podekscytowany rozgrywającymi się historiami miłosnymi Hiacynty i Gregory'ego:

Florence Hunt i Will Tilston są po prostu oszałamiającymi, inteligentnymi, błyskotliwymi młodymi ludźmi. To będzie ekscytujące, ponieważ są tak utalentowani.

Czy Regé-Jean Page powróci jako Simon?

Simon Basset - książę Hastings, to jeden z głównych bohaterów pierwszego sezonu serialu Bridgertonowie i jednocześnie postać, która rozkochała w sobie miliony widzów na całym świecie. Niestety, bohater ten nie pojawił się w najnowszych odcinkach widowiska na Netflix. Spowodowane jest to absencją Regé-Jean Page'a - aktora, który wcielał się w postać księcia. Page ze względu na inne zobowiązania nie mógł kontynuować swojej roli w drugim sezonie Bridgertonów, czy jednak jest szansa, aby aktor, a wraz z nim Simon Basset, powrócili w kolejnej odsłonie przygód rodziny Bridgertonów?

Regé-Jean Page podczas jednego z ostatnich wywiadów został zapytany, czy jest szansa, aby powrócił on do roli Simona Basseta. Aktor odpowiedział dość tajemniczo:

"Czy nie ma czegoś cudownego w byciu zaskakiwanym czymś, czego zupełnie nie oczekiwałeś?"

Informacja ta wlała nadzieję w serca fanów serialu, na powrót Page'a w roli Simon. Co więcej, wywołała ona na tyle dużo zamieszania, że aktor jeszcze raz i tym razem bardziej konkretnie musiał odnieść się do swojej przyszłości w serialu Bridgertonowie. Niestety, nie mamy dla was najlepszych wieści Regé-Jean Page dobitnie stwierdził, że do serialu nie wraca, a co więcej dodał, że nie miałby nic przeciwko, gdyby Netflix zatrudnił innego aktora w jego roli. Wydaje się, że to definitywnie zamyka temat aktora w roli księcia Hastings.

Spin-off Bridgertonów oficjalnie! Poznajcie "Queen Charlotte: A Bridgerton Story".

Bridgertonowie udowodnili już, że są jednym z największych przebojów Netflixa. Włodarze platformy nie mają zamiaru zmarnować potencjału tkwiącego w marce i oprócz 3. sezonu Bridgertonów potwierdzono prace na spin-offem, który koncentrować będzie się na postaci królowej Charlotty. Akcja, serialu pod tytułem Queen Charlotte: A Bridgerton Story, będzie się dziać przed wydarzeniami z Bridgertonów. Przedstawi on nam zarówno historię młodej, jak i już dorosłej bohaterki. Dowiemy się m.in. jak udało się królowej dojść do władzy i jak wyglądały jej początki relacji z królem Jerzym. Showrunnerką serialu jest Shonda Rhimes, twórczy takich kultowych produkcji jak: "Chirurdzy" czy "Sposób na morderstwo".

Niech żyje królowa Charlotte! W kolejnym serialu Lady Shonda Rhimes przedstawi kronikę dojścia Jej Wysokości do pozycji i szacownej władzy w prequelu, w którym Golda Rosheuvel ponownie wcieli się w swoją rolę, a India Amarteifio dołączy do Ton jako młoda królowa Charlotte.

Kto jeszcze pojawi się w serialu? Oprócz Goldy Rosheuvel, która powróci jako królowa Charlotta, zobaczymy także Ruth Gemmelli jako Lady Violet Bridgerton oraz Adjoa Andoh jako Lady Danbury. W obsadzie nowych Bridgertonów znajdą się także:

 • Corey Mylchreest - młody król Jerzy
 • Michelle Fairley - księżniczka Augusta
 • India Amarteifio - młoda Charlotta
 • Sam Clemmett - młody Brimsley
 • Richard Cunningham - Lord Bute
 • Tunji Kasim - Adolphus
 • Cyril Nri - Lord Danbury

Spin-off Bridgertonów nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, jednak według zapowiedzi twórców, pojawi się on na Netfliksie przed 3 sezonem Bridgertonów.

Bridgertonowie 3 z kłopotami, na debiut serialu możemy poczekać jeszcze bardzo długo

Po dwóch bardzo udanych sezonach serialu Bridgertonowie Netflix nie miał wątpliwości co do jego kontynuacji. Nie spodziewał się chyba jednak, że napotka przy tym tyle trudności. Wiemy już, że zmienił się choćby showrunner widowiska. Roszady na kierowniczych stanowiskach sprawiły, że na plan serialu wdarł się mały chaos. Według najnowszych informacji, prace nad trzecim sezonem mogą się dodatkowo wydłużyć bowiem Shonda Rhimes - twórczyni i producentka serialu, nie jest zadowolona ze scenariusza. Najnowsze odcinki miały niebezpiecznie za mocno skręcić w znacznie mroczniejszy i poważny klimat, co ostatecznie miało nie przypaść do gustu producentce. Przysłowiową kością niezgody pomiędzy Shondą Rhimes a scenarzystami są również ponoć sceny seksu.

Choć wszystkie takie nieoficjalne informacja należy traktować z przymrużeniem oka, to coś może być na rzeczy. Znamienne jest, że Netflix znacznie ograniczył w ostatnich tygodniach publikacje na temat kontynuacji Bridgertonów. Co więcej, wcześniej spekulowano, że serial zadebiutuje na początku roku 2023, a tymczasem wciąż nie mamy żadnych informacji na ten temat. Cóż, póki co pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać pierwszych oficjalnych wieści na temat serialu.

Bridgertonowie 3 muszą poczekać. Najpierw poznamy historię Królowej Charlotty. Spin-off z datą premiery i zwiastunem

Potwierdzają się wcześniejsze plotki i zanim poznamy dalsze przygody rodu Bridgertonów, przyjdzie nam prześledzić historię Królowej Charlotty. Spin-off Bridgertonów również miał pewne problemy podczas produkcji, ale najwyraźniej wszystkie zostały już zażegnane. Jak pochwalił się Netflix, serial "Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów" zadebiutuje na platformie streamingowej 4 maja 2023 roku. Co więcej, możemy zapoznać się również z pierwszym oficjalnym zwiastunem produkcji.

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów ucztą dla fanów uniwersum? Mamy pełen zwiastun i galerię zdjęć

Przedłużające się oczekiwanie na 3. część serialu Bridgertonowie fani serialu będą mogli już niebawem umilić sobie widowiskiem Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów, który będzie prequelem oryginalnej serii i pozwoli głębiej spojrzeć na niektóre postacie. Netflix liczy na sukces Królowej Charlotty i regularnie podkręca atmosferę przed debiutem serialu. Właśnie otrzymaliśmy nowy, rozszerzony zwiastun oraz zdjęcia z planu.

Bridgertonowie: Królowa Charlotta - galeria zdjęć

Przypomnijmy, premiera serialu Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów odbędzie się już 4 maja tylko na Netflix.

Zobacz także: Filmowe premiery w kwietniu 2022. Co będzie w kinach?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: