Brio D-100 Olympusa

Firma Olympus America przedstawiła nową ofertę aparatów cyfrowych przeznaczoną dla profesjonalistów.

Nowym modelem aparatu cyfrowego zaproponowanego przez firmę Olympus jest Camedia Brio D-100 [349 USD] skierowany do osób ceniących jakość i mobilność (wielkością zbliżony jest do telefonu komórkowego). D-100 wyposażony jest w 8MB kartę SmartMedia pozwalającą na zapisanie do 122 zdjęć w trybie SQ, kabel USB i wideo, firmowe oprogramowanie Olympus Camedia Master i baterię CR-V3 Lithium, która może zostać zastąpiona przez 2 baterie typu AA alkaline lub Ni-MH.

Brio D-100 wyposażony jest w technologię USB AutoConnect umożliwiająca użytkownikowi podłączenie aparatu do każdego komputera wyposażonego w łącza USB. Jeśli pracujemy w systemie Mac OS 8.6 lub późniejszym, to nie będą nam potrzebne dodatkowe sterowniki i oprogramowanie, a komputer bez problemów powinien rozpoznać sprzęt. Aparat wyposażony jest w 5.5 mm soczewki, 2x zoom optyczny Telephoto, przesłonę, której czas zamknięcia wynosi 0.3 sekundy oraz 1.3 MP wyświetlacz RGB CCD zapewniający obraz w rozdzielczości 1280 x 960 pixeli i bezproblemowe poruszanie się po funkcjach MENU (wybór trybu flash, ustawianie rozdzielczości, tryb naświetlania i podglądu).

Nowe urządzenie zapewnia również bezproblemowy przesył danych bezpośrednio do firmowych drukarek z serii 'P' przy zastosowaniu karty SmartMedia, którą można włożyć do wolnego slotu drukarki. Ponadto oferuje wsparcie dla formatu DPOF (Digital Print Order Format) przy dodawaniu wszelkich komentarzy do zrobionych zdjęć i drukowaniu specjalnych dokumentów na kompatybilnych drukarkach.

www.olympus.com


Zobacz również