Broken Sword

George Stobbard postanowił wyrwać się z USA na europejskie wakacje do Paryża. Pewnego dnia Stobbard siedział przed sympatyczną kafejką, gdzieś na jednej z uliczek Paryża.

George Stobbard postanowił wyrwać się z USA na europejskie wakacje do Paryża. Pewnego dnia Stobbard siedział przed sympatyczną kafejką, gdzieś na jednej z uliczek Paryża.

Popijał kawę i przyglądał się zgrabnej kelnerce. Nagle jego uwagę od nóg kelnerki oderwał klown z akordeonem, który wszedł do środka kawiarni i zaraz wyszedł. Nagle rozległ się potężny huk i błysk, George spadł z krzeła, kątem oka zauważaj biegnącego klowna z dziwną teczką pod pachą.

Jak później skojarzył był to wybuch bomby. Ten wybuch zmienił jego wakacje w bardzo dziwną przygodę.

Tak zaczyna się, przypominająca film animowany, gra Broken Sword należąca do gatunku Adventure. Bohater chce rozwikłać sprawę, w którą został przypadkowo wciągnięty. A tajmnica wybuchu sięga swoimi korzeniami aż do tajmnicy zakonu Templariuszy. Do rozwiązania zagadki (dwie płyty) potrzebne będzie znalezienie pięćdziesięciu ukrytych przedmiotów i rozmowy z prawie sześćdziesięcioma osobami. Akcja rozgrywa się na przestrzeni siedemdziesięciu lokacji. Postępy w grze są nagradzane filmikami.

Tajmnicy Templariuszy towrzyszy ponad dwie godziny dobrze napisanej muzyki brytyjskiego kompozytora, Barringtona Pheloung'a (serial inspektor Morse).

Ułatwieniem dla graczy, którzy po raz pierwszy siadją przed grą przygodowa jest intuicyjny interfejs a grę kontroluje się myszką. Dla tych, których angielski nie jest najmocniejsza stroną, przydatna będzie opcja wyświetlania tekstu prowadzonych dialogów.

Do rozwiązania zagadki potrzebne są jedynie bystry umysł, dociekliwość i odrobina inteligencji.

Wydawca: w poniedziałek

Dystrybucja: IPS

Wymagania:

System: DOS

Procesor: 486DX4

Grafika: SVGA

RAM: 8 MB

Inne: CD-ROM 2x

karta dźwiękowa zgodna z SB