Broń przyszłości przetestowana. Niszczy komputery nie raniąc ludzi

Boeing pomyślnie przetestował niesamowitą broń, dzięki której można unieszkodliwić urządzenia elektroniczne nie powodując strat w ludziach.

Test Boeinga i amerykańskich sił powietrznych został przeprowadzony na pustyni w stanie Utah. Wystrzelony pocisk nisko nad nią przelatując zaatakował impulsami elektromagnetycznymi siedem wybranych celów unieszkodliwiając znajdujący się w nich sprzęt elektroniczny. Atak był na tyle skuteczny, że w pewnym momencie również kamera rejestrująca doświadczenie została wyłączona.

Ta nowa, niesamowita broń powstała w ramach rozpoczętego w 2009 roku projektu o nazwie Counter-Electronics High Power Microwave Advanced Missile Project (CHAMP). Niestety żadne szczegóły na temat jej działania nie zostały ujawnione.

Ze względów bezpieczeństwa nie udostępniono również zarejestrowanego podczas testów materiału. Zamiast tego Boeing zamieścił w Sieci krótki filmik ukazujący, w jaki sposób nowa broń może być wykorzystana (np. wystrzelona przez samolot stealth) oraz zawierający kilka fragmentów mających potwierdzać jej skuteczność:

No cóż, broń faktycznie jest niesamowita. Ważne jest również jednak to, aby nie wpadła w niepowołane ręce...