Broń zawodowców

Gdy w grę wchodzą specyficzne, zaawansowane zastosowania notebooka, np. w programowaniu, architekturze czy projektach inżynierskich, nawet najlepsze maszyny o szybkich procesorach i wydajnych układach graficznych mogą okazać się niewystarczające. Do takich prac przeznaczono nowy model Fujitsu-Siemens z serii Celsius.

Oznaczony symbolem H210 komputer oferuje potężną moc obliczeniową, której dotychczas przetestowane w naszym laboratorium urządzenia nie mogą dorównać. Procesor Pentium M z jądrem Dothan i taktowany z częstotliwością 2 GHz, w połączeniu z 1 GB RAM, układem graficznym ATI Fire GL T2 ze 128 MB pamięci i twardym dyskiem 80 GB 5400 obr./min dają wydajność, jakiej konkurenci mogą tylko pozazdrościć: w testach MobileMark2002 Celsius H210 uzyskał rekordowe w historii rezultaty szybkości (214 pkt, czas reakcji 0,92 s), a moduł grafiki okazał się niepokonany w 3DMark2001 SE wśród laptopów z najwyższego przedziału cenowego. W porównaniu do innych modeli z Pentium M pewnym minusem H210 jest natomiast dość krótki czas pracy na baterii, około 220 minut.

Wydajność to jeszcze nie wszystko, czym Celsius może się pochwalić. Na uznanie zasługuje doskonałej jakości ekran 15-calowy o rozdzielczości aż 1600x1020 pikseli, na którym obrazy są ostre jak żyletka i bardzo szczegółowe. Do tego dochodzi bogactwo portów (wszystkie rodzaje oprócz wyjścia optycznego; ponadto gniazdo PC Card typ III), zwielokrotnione dołączanym do pakietu modułem replikatora, a także sieć LAN 1 Gb/s, WiFi b/g, Bluetooth i IrDA. Szkoda tylko, że napęd optyczny to zwykłe combo, a czytnik kart pamięci obsługuje tylko format SD/MMC.

Dzięki bogatemu wyposażeniu, wysokiej wydajności i długiej, bo aż 3-letniej gwarancji, FSC Celsius H210 zajął pozycję zdecydowanego lidera wśród notebooków w cenie powyżej 8000 zł.

Cena 12999 zł

http://www.fujitsu-siemens.com.pl


Zobacz również