BrowserLab - testuj strony internetowe

Adobe uruchomiło nową usługę sieciową, skierowaną do webmasterów i twórców aplikacji internetowych. W serwisie BrowserLab mogą oni sprawdzić, jak ich prace będą wyglądać w różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych.

BrowserLab - testuj strony internetowe

BrowserLab

Firma przekonuje, że celem stojącym za udostępnieniem BrowserLab jest skrócenie czasu i nakładów pracy, poświęcanych przez developerów na testowanie stron.

Usługa wyświetla strony tak, jakby były renderowane przez silniki różnych aplikacji w różnych systemach operacyjnych - umożliwia wyświetlenie danej strony w sąsiadujących ze sobą oknach, reprezentujących różne przeglądarki, jak też w widoku okien nakładających się na siebie. Zapewnia też narzędzia do identyfikacji ewentualnych niezgodności.

Na razie dostępne są tylko trzy przeglądarki - Internet Explorer 6 i 7, Firefox 2 i 3 oraz Safari jak też dwa systemy operacyjne, Windows XP i Mac OS X. Adobe zapowiada jednak, że zestaw dostępnych ustawień będzie systematycznie rozbudowywany. Do korzystania z usługi wymagana jest rejestracja/logowanie za pomocą Adobe ID oraz posiadanie w systemie wtyczki Flash Player 10.

BrowserLab to kolejna usługa sieciowa Adobe uruchomiona w ostatnich dniach - pod koniec maja w Sieci pojawił się serwis Acrobat.com Presentations, umożliwiający tworzenie, publikowanie i udostępnianie online prezentacji multimedialnych.