Brudny sport

Amerykański film sensacyjny w doborowej obsadzie. Trzymająca w napięciu opowieść o wielkich marzeniach, chciwości, podłości i zbrodni w sporcie.

Amerykański film sensacyjny w doborowej obsadzie. Trzymająca w napięciu opowieść o wielkich marzeniach, chciwości, podłości i zbrodni w sporcie.

Eddie Brennan przez wiele lat należał do najlepszych i nie było przeciwnika, który nie obawiałby się jego zabójczego prawego sierpowego. Walki na ringu były dla niego sensem życia. Niesprzyjające zdarzenia zmusiły go do przerwania kariery. Chociaż teraz zarabia na życie ciężko pracując jako zwykły robotnik w wielkim magazynie, nie rezygnuje z marzeń o wielkim powrocie na ring. Jednak każdy miesiąc coraz bardziej oddala go od ich spełnienia. I oto nadarza się okazja - niespodziewanie jego dawny menedżer proponuje mu walkę ze wschodzącą gwiazdą boksu. Eddie jest przekonany, że los się wreszcie do niego uśmiechnął i nie podejrzewa me-nedżera o nieczyste intencje. Nie wie, że młody przeciwnik jest pewny swego zwycięstwa, nie dlatego że wierzy w swą siłę i talent, lecz przede wszystkim w poparcie, jakie mu daje wystawijąca go do walki mafia. Eddie podejmuje walkę, której finał nie rozstrzygnie się na ringu...

Dramatyczny film pełen zwrotów akcji i czarnego humoru. W rolach głównych wystąpili: Steve Buscemi ("Pulp Fiction", "Fargo", "Wściekłe psy") i Brad Davis ("Midnight Express", "Rydwany ognia").

Informacje

Brudny sport (Heart) © 1987 New World Pictures

Gatunek sensacja

Czas 90 minut

Reżyser James Lemmo

Scenariusz James Lemmo

Zdjęcia Jacek Laskus

Muzyka Geoff Levin

Obsada Brad Davis, Frances Fisher, Steve Buscemi, Robinson Frank Adu, Jesse Doran, Sam Gray, Billy Costello i inni

Kraj i rok produkcji USA, 1987

Wydanie VCD

Dźwięk hi-fi stereo: polski lektor

Napisy brak

Format 1,33:1

Jak obejrzeć film z wydania VCD?

Naszą płytę VCD można uruchomić w odtwarzaczu DVD kompatybilnym ze standardem Video CD 2.0, co praktycznie ma miejsce we wszystkich modelach obecnych na rynku. Można także odtworzyć w komputerze z czytnikiem CD-ROM lub DVD. Minimalne wymagania sprzętowe dla komputera PC to: procesor Pentium MMX 166 MHz, 32 MB RAM, czytnik CD-ROM, karta dźwiękowa 16-bitowa, karta graficzna 2 MB, system operacyjny Windows 9x/NT 4.0/2000/XP/nowszy, zain-stalowany Internet Explorer i Windows Media Player. Komputer Macintosh musi mieć zainstalowaną aplikację QuickTime Player z rozszerzeniem QuickTime MPEG Extension.