Brutalne gry mogą uspokajać

Jeden z naukowców postanowił przeprowadzić badania dotyczący wpływu gier z elementami przemocy na ludzi w różnym wieku. W tym celu posadził przed World of Warcraft wybraną grupę badanych. Wyniki mogą być zaskoczeniem.

Jane Barnett z Middlesex University w Londynie postanowiła przeprowadzić badania dotyczące wpływu gier na człowieka. Jej głównym celem było określenie, które rodzaje produkcji wzbudzają w ludziach agresję, a które powodują ich odprężenie.

Brutalne gry mogą uspokajać

Wyniki okazały się sporym zaskoczeniem. Szczególnie dla bardzo negatywnie nastawionej do gier prasy. Barnett posadziła 292 graczy w wieku 12-83 lat przed znaną produkcją, World of Warcraft.

Jak się okazało pomimo, że główna część rozgrywki polega tam na zabijaniu, większość uczestniczących w badaniu okazała się być bardziej zrelaksowana po grze w World of Warcraft. Barnett przyznała jednak, że zdarzały się przypadki wręcz przeciwne, jedynak były one w zdecydowanej mniejszości.

Dzięki tym badaniom naukowcom łatwiej będzie określić profil graczy, którzy będą narażeni na przenoszenie agresji z gier do prawdziwego życia. Ponadto, dzięki nim, po raz kolejny udowodniono, że to nie gry bezpośrednio wpływają na agresję u ludzi.