Brutalne zabójstwo z powodu Counter Strike'a

Zwyczajna partyjka w CS'a zamieniła się w mrożące krew w żyłach morderstwo. Wszystko przez zbyt duże umiejętności jednego z graczy.

Do przerażającej zbrodni doszło w Nowosybirsku. Czternastoletni Sasza zabił parę lat starszego od siebie gracza po rozgrywce w Counter Strike'a.

Brutalne zabójstwo z powodu Counter Strike'a

Wszystko zaczęło się, gdy do kafejki internetowej gdzie grał nastolatek wszedł inny, nieco starszy fan CS'a, Aleksiej. Bardziej doświadczony gracz spowodował, że dobra passa Saszy szybko się skończyła.

Młodszy gracz próbował doprowadzić do bójki już w kafejce internetowej. Wtedy jednak graczy rozdzielił jej pracownik. Sasza wraz z towarzyszącym mu kolegą mieli jednak jeszcze jeden plan. Po skończeniu gry o 3 w nocy zamiast pójść do domu zaczaili się na Aleksieja.

Siedemnastolatek, wychodzący z kafejki nieco później, został zaatakowany i rzucony na ziemię przez Saszę. Czternastolatek wepchnął jego głowę głęboko w błoto i zaczął uderzać w nią cegłą. Po tym chłopak wraz z przyglądającym się wszystkiemu kolegą rozeszli się do domów.

Sasza został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Przyznał się do winy.