Bryce 5 czyli Corel odbudowuje zaufanie

Ostatnio nietrudno było zauważyć, że współpraca pomiędzy firmami Corel i Apple nie układa się najlepiej, ale sytuacja ta ma ulec zmianie, dzięki najnowszej wersji programu Bryce kompatybilnej z systemem Mac OS X.

Zdaniem przedstawicieli Corela ich oprogramowanie nie cieszy się dobrą renomą wśród użytkowników maków, co podobno wywołane jest głównie opieszałością we wprowadzaniu nowych, kompatybilnych z obecnymi systemami wersji 'corelowych' aplikacji graficznych. Najlepszym sposobem na zmianę tej opinii jest opracowanie programu będącego w stanie w stanie zadowolić nawet najberdziej wybrednych 'jabłuszkowych' grafików. Ma się nim stać Bryce 5, najnowsze narzędzie Corela (od czasu odkupienia praw własności od MetaCreations) służące do zaawansowanego modelowania obiektów 3D.

Do głównych nowości w Bryce 5 można zaliczyć funkcję renderowania sieciowego, dzięki której użytkownicy mają teraz szansę na znaczne skrócenie czasochłonnego procesu przetwarzania trójwymiarowych krajobrazów. Opcja ta może być wykorzystywana zarówno na komputerach PC lub Macintosh z wykorzystaniem specjalnego klienta sieciowego dołączanego wraz z oprogramowaniem. Ponadto program wyposażony został w funkcję 'Tree Lab' do projektowania i dostosowywania do własnych potrzeb drzew, 'Light Lab' do edycji i umiejscawiania źródeł oświetlenia oraz 'Metaballs' opracowaną w celu tworzenia kształtów, które nie są oparte na modelach znacząco zwiększających ilość renderowanych poligonów. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Corela najnowsza wersja Bryce kompatybilna zarówno z Mac OS X jak i Mac OS 8.6 ma pojawić się w sprzedaży w połowie lipca bieżącego roku w cenie 309 USD (użytkownicy starszej wersji będą mogli dokonać aktualizacji za 159 USD).

www.corel.com


Zobacz również