Brytyjczycy - oszustom opłaca się na nich polować!

Phishing jest w Polsce stosunkowo rzadkim zjawiskiem. Co innego w Wielkiej Brytanii, gdzie - jak się okazuje - obywatele zgromadzili oszczędności w wysokości około 361 miliardów funtów.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii nękani są przez e-maile, w których proszeni są o zmianę hasła do konta bankowego, o podanie numeru karty kredytowej, o sprawdzenie parametrów konta PayPal itp. (patrz też: "Polowanie na frajerów" oraz "Niebezpieczne wędkowanie")

Okazuje się, że przestępcom naprawdę opłaca się uderzać w Brytyjczyków. O ile Polacy dopiero zaczynają się dorabiać i zwykle żyją bez żadnych oszczędności, o tyle przeciętny mieszkaniec Wielkiej Brytanii z dostępem do Internetu ma 10 077 funtów (47 230 zł, przeliczono zgodnie z kursem NBP z dn. 10.03.2008 r.) "niezagospodarowanych" funduszy. Są to pieniądze przetrzymywane na kontach bankowych czy na kontach w grach online.

Zobacz również:

  • ESET odświeża antywirusy i ogłasza konkurs
  • Uwaga! Oszustwo "na PGE" - nie daj się nabrać
  • Dane 3,8 miliarda użytkowników Facebook i Clubhouse zostały wystawione na sprzedaż

Co więcej, niemal połowa z Brytyjczyków ucierpiała już z powodu wyłudzenia przeprowadzanego online. Aż 78 procent obawia się, że mogłoby paść ofiarą wyłudzaczy.

Warto zajrzeć: "Brits worth billions to online fraudsters" (w języku angielskim)