Brytyjczycy polują na piratów

Brytyjska policja przeprowadziła w tym tygodniu kilka "rajdów antypirackich" - ich efektem jest zlikwidowanie grupy, nazwanej przez policję "pirackim syndykatem". Policjantom podczas tych działań asystowali przedstawiciele organizacji FACT (Federation Against Copyright Theft) oraz BPI (British Phonographic Industry).

Przedstawiciele władz wkroczyli do lokali m.in. w Manchesterze, Sheffield, Eastbourne, Darlington, Hull, Hartlepool, oraz Derby - jak podaje serwis Music Industry News Network (http://www.mi2n.com ), zabezpieczono tam ogromne ilości nielegalnych materiałów. Wśród nich znalazły się filmy, muzyka, oprogramowanie, gry konsolowe oraz pornografia dziecięca. Policja nie oszacowała jeszcze wartości pirackich materiałów, ocenia się jednak, że mogą to być miliony funtów.

Sercem owego "pirackiego syndykatu" było forum internetowe - za jego pośrednictwem piraci kontaktowali się i dystrybuowali nielegalne pliki. Wiadomo, że z forum korzystało ok. 300 osób. W wyniku działań operacyjnych policja aresztowała 9 osób - niewykluczone jednak, że informacje znalezione na zajętych przez policję komputerach pozwolą na przeprowadzenie kolejnych aresztowań.


Zobacz również