Brytyjczyk transmitował swoją śmierć w Internecie

Kevin Whitrick, 42-letni mieszkaniec Wellington w Wielkiej Brytanii powiesił się w piątek we własnym mieszkaniu. Sprawa, choć przygnębiająca, nie byłaby wyjątkowa, gdyby nie fakt, że nagranie tego, jak wiesza się na sznurze, transmitował za pomocą kamery internetowej na jednym z popularnych czatów.

Kevin Whitrick tuż przed śmiercią rozmawiał na czacie ze sporą grupą internautów. To właśnie jeden z nich zawiadomił brytyjską policję o próbie samobójczej, transmitowanej przez kamerę internetową. Niestety, policjanci, którzy o godzinie 23.15 weszli do domu nie zdołali go reanimować. Policja bada okoliczności samobójstwa, potwierdzając, że śmierć nastąpiła w wyniku powieszenia. Według detektywów prowadzących śledztwo, wciąż jednak zbiera się informacje zarówno od dostawcy Internetu jak i od innych użytkowników czata, na który Kevin Whitrick przekazywał obrazy swojego samobójstwa.

Nie wiadomo, co skłoniło Whitricka do tak drastycznych czynów. Policja nie ustaliła również, czy zwierzał się komuś ze swoich zamiarów, czy to w Internecie, czy w realnym życiu.